band.pl

zespół

GRASSSNAKE

GRASSSNAKE

www.grasssnake.org

669164376

Wrocław (dolnośląskie)

Ostatnie logowanie: 16 lutego 2007

Data rejestracji: 16 lutego 2007

Licznik odwiedzin: 2855

opis

GRASSSNAKE to hard rockowy zespół wrocławsko –strzegomski; powstał w 1998 roku w Strzegomiu. Inspiracje muzyczne zespołu to muzyka lat 60tych i 70tych, punk rock, grunge i metal. Od początku istnienia zespół wytrwale podąża swoją drogą-nagrywa i regularnie koncertuje. Muzyka zespołu to dynamiczna i energetyczna mieszanka w której jest dużo przestrzeni, przesterowanych gitarowych riffów, ciężkiego basu i melodyjnego wokalu. Zespół występował na wielu przeglądach i festiwalach-najważniejsze osiągnięcia zespołu to zdobycie głównej nagrody na festiwalu "Oleśnicki Wyskok" w 2001r., dotarcie do finału Muzycznej Bitwy w Polskim Radiu Wrocław i półfinałów Big Star Festiwal,
GRASSSNAKE ma na swoim koncie trzy płyty demo i najnowszą płytę długogrającą: Red Fire Dog na którą składają się utwory z dotychczasowego dorobku dźwiękowego oraz utwory zapowiadające przyszły kierunek muzyczny zespołu. Premiera płyty "Red Fire Dog" miała miejsce 1 września 2006. Płyta miała bardzo dobre recenzje w mediach-w Teraz Rocku 09/2006 została oceniona jako jedna z trzech najlepiej ocenionych krajowych płyt.

TERAZ ROCK
"(...) klimat rockowego Seattle z hardrockowymi riffami i aranżacjami często opartymi na bluesrockowych podstawach (...) nie wstydzą się grać solówek (...) rock, którego dzisiaj brakuje na krajowej scenie"

GERY.PL
"(...) Nie sposób nudzić się z Grasssnake (...)
Wielkim atutem (...) nagrań są ich bogate aranżacje, bogactwo nastrojów i ekspresyjny głos Bartka Kubicy. (...)
"Red Fire Dog", to bardzo przemyślana i profesjonalna płyta obiecującego zespołu. Mam nadzieję, że Grasssnake niejednokrotnie zafunduje nam jeszcze dużo równie udanej muzyki." (ocena 4,5/6)

RUMOR.PL
"(...) zespół zdołał połączyć seattle`owskie klimaty z własną wizją wysokoenergetycznego rocka"

"(...) esencją "Red Fire Dog" jest przede wszystkim zawartość muzyczna a ta powinna ucieszyć słuchaczy spragnionych świeżej krwi na skostniałej scenie polskiego rocka (...)"

MUZYKA.PL
Poniższe zdanie można potraktować jako kwintesencję całości recenzji: "Debiutancki album "Red Fire Dog" grupy Grasssnake to urozmaicone rockowe granie – choć sam wole użyć określenia pełnowymiarowy rock"
Ocena 4/5 !


Aktualny skład zespołu to:
Altracino –gitara, muzyka, management
Bart Kubitz –texty, oprawa graficzna
Martinez- gitara, muzyka
Ziemek-bas
Hanson- bębny

MP3
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280