band.pl

zespół

HURT

HURT

muzyka

www.hurt.art.pl

601470010

Wrocław (dolnośląskie)

Ostatnie logowanie: 03 stycznia 2007

Data rejestracji: 03 października 2006

Licznik odwiedzin: 3306

opis

HURT zadebiutował kasetą p.t. "Babilon" (Melissa 1994).
W 1995 widzowie TV Wrocław uznali HURT za najpopularniejszy zespół koncertowy na Dolnym Śląsku.

W 1997 ukazała się kaseta z nagraniami koncertowymi zatytułowana "Serki Dietetyczne"(Nakładem zespołu). Utwór tytułowy znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu w reżyserii Radosława Piwowarskiego "Autoportret z kochanką".

Maciej Kurowicki - lider zespołu, jest laureatem prestiżowej nagrody "Wielka Wrocławska" (1997) przyznawanej przez wrocławski Wieczór Wrocławia.

W maju 1999 roku nakładem SP Records ukazała się płyta pod tytułem "Musisz to kupić" z gościnnym udziałem między innymi Mateusza Pospieszalskiego (Voo Voo). Płytę promowane mocno w radiu i TV największą popularność zdobyła zamieszczona na płycie singlowa piosenka "Na skos".
Po ukazaniu się płyty "Musisz to kupić" skład zespołu został wzbogacony o perkusję (HURT grał do tej pory z automatem perkusyjnym) i gramofony (DJ Pudło - współtwórca pisma hip-hopowego "KLAN", razem z Cichym tworzy również formację muzyczną "SKALPEL").

W październiku 2000 roku ukazuje się druga płyta zespołu pt. "Dokładny Czas" (SP records). Tym razem najczęściej w mediach pojawiała się piosenka "Stare numery" także poparta teledyskiem.
Na płycie HURT przygotował własną wersję piosenki "Song 2" zespołu BLUR z tekstem Maćka Kurowickiego.

W 2003 roku pojawiła się reedycja dwóch pierwszych nagrań zespołu na cd pt. "Babilon. Serki Dietetyczne" (nakładem :Rockers Publishing)
Jesienią 2003 zespół zawiesił działalność.

Już po kilku miesiącach grupa w nowym składzie podejmuje ponownie działalność.
W 2004 roku podczas dwóch dwutygodniowych sesji nagraniowych we wrocławskim studiu nagraniowym. "Fonoplastikon" powstaje nowy studyjny materiał zespołu. Autorem większości muzyki jest gitarzysta zespołu Sid Motkowic. W sesjach nagraniowych biorą udział gościnny zaprzyjaźnieni z zespołem muzycy: Wojtek Karel, Andrzej "Gienia" Markowski i Patrycja Hefczyńska. Realizacją nagrań zajął się Marcin Bors.

W grudniu 2004 na zaproszenie zespołu Pidżama Porno Maciek Kurowicki bierze udział w 3 urodzinowych koncertach tego zespołu (pozostali goście to: Muniek Staszczyk, Kazik Staszewski, Jarek Janiszewski).

W styczniu 2005 powstaje teledysk do piosenki "Mary Czary" zapowiadający nową płytę. Premiera najnowszej płyty HURT „Czat” odbyła się 16 kwietnia 2005.
Wydawcą płyty jest firma Luna Music (http://www.luna.pl).
Hurt ma na swoim koncie niezliczoną ilość koncertów zarówno w małych klubach jak i wielkie plenerowe koncerty.
Do tej pory ukazały się trzy single promujące płytę : "Mary czary" "Załoga G" i "Pogoda dla Ciebie". "Załoga G" okazał się być sporym ogólnopolskim przebojem, już po 3 tygodniach obecności na "Liście Trójki" piosenka znalazła na pierwszym miejscu. Jesienią 2005 w ramach „Załoga G” tour zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów.
Obecnie Hurt nadal intensywnie promuje swój ostatni album „Czat”.
W marcu 2006 Hurt wraz z zaprzyjaźnionym zespołem happysad zagrał 20 koncertową trasę „Trasa2006” .

MP3
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280