band.pl

zespół

Sote

Sote

pop, rock

www.sote.art.pl

+48601387497

Warszawa (mazowieckie)

Ostatnie logowanie: 19 września 2006

Data rejestracji: 18 września 2006

Licznik odwiedzin: 4040

opis

Skład:

MARCIN MUSIAŁ - wokal
DANIEL FIJAŁKOWSKI - gitara
PIOTR PRUSKI - instrumenty klawiszowe, chórki
PAWEŁ GAWLIK - gitara basowa, programowanie, chórki
MICHAŁ JABŁOŃSKI - gitara solowa
VLODI TAFEL - perkusja

Zespół SOTÉ powstał we wrześniu 2003 roku w Warszawie z inicjatywy gitarzysty Daniela Fijałkowskiego oraz klawiszowca Piotra Pruskiego. Do zespołu dołączyli basista Marcin Kurbiel oraz perkusista Jacek Orłow.

Pierwsze miesiące działalności zespołu to praca nad repertuarem oraz poszukiwania wokalisty. Po bezowocnych przesłuchaniach kilkunastu kandydatów, spotkanie z charyzmatycznym, obdarzonym ciekawą barwą i szeroką skalą głosu Bartkiem Bandurskim dało wreszcie zadowalający efekt i zespół zaczął pracować w komplecie.

Pod koniec 2003 roku zespół dokonał zmiany sekcji rytmicznej. Do SOTÉ dołączyli: najpierw muzyk sesyjny - perkusista Vlodi Tafel, a następnie basista i producent Paweł Gawlik. Chwilę później gitarzystą solowym został Rafał "Rogal" Rogulski, którego pod koniec 2005 roku zastąpił Radek Chwieralski. Na przełomie stycznia i lutego 2004 roku zespół SOTÉ wszedł do studia Polskiego Radia S-4, w którym pod czujnym uchem Leszka Kamińskiego nagrał piosenkę pod tytułem "Ten weekend". Piosenka została skomponowana przez Daniela Fijałkowskiego specjalnie na konkurs "Debiutów", który odbył się podczas 41 Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Do piosenki powstał animowany teledysk, którego autorem jest młody animator i reżyser Kuba Tarkowski.

W kwietniu 2004 r. w olsztyńskim Studiu X zespół SOTÉ nagrał kolejnych pięć piosenek, których można posłuchać w dziale Multimedia wraz z wcześniej nagraną piosenką "Ten weekend". Są to piosenki: "Bo w taką noc", "To jest tylko sex", "Jak narkotyk", "Świat się nie kończy" i "Do granic". W styczniu 2006 roku zakończył się proces produkcji płyty i odliczanie czasu do "ZBUDZENIA BESTII" rozpoczęło się. Materiał został nagrany w Studiu Winnicjusza Chrósta w Sulejówku (realizacja: Marcin Górny), a zmiksowana w Studiu REMBRANDT Polskiego Radia Białystok (realizacja: Marcin Płoński, Paweł Gawlik). Pierwszy singiel zawierający piosenkę "Ten weekend", jej klubowy remix, którego autorem jest Star Of'77 oraz teledysk został wydany przez firmę Eventa Partners, a jego premiera odbędzie się w dniu 6 lutego 2006 roku. Hasło promocyjne zespołu to "Bądź SOTE". Hasło wymyśliła i kampanię prowadzi niezastąpiona Manager zespołu Żana Siaczyńska.

7 kwietnia 2006 roku po ponad dwu i półrocznej współpracy zespół SOTE rozstał się z wokalistą Bartkiem Bandurskim. Na Jego następcę został wybrany Marcin Musiał - uczestnik III edycji polskiej wersji programu IDOL. Z Marcinem w składzie zespół rozpoczął koncertowanie. Niebawem zostaną nagrane wokale do materiału na pierwszą płytę zespołu SOTE.

W dniu 8 sierpnia 2006 roku gitarzysta solowy Radek Chwieralski zakończył współpracę z zespołem SOTE, natomiast trzy dni później - 11 sierpnia - następcą Radka został Michał Jabłoński - absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

31 sierpnia 2006 roku, na mocy wspólnie podjętej decyzji, Żana Siaczyńska przestała pełnić funkcję managera zespołu Sote.

Historia pisze się dalej...

Pozdrawiamy
Zespół SOTÉ

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280