band.pl

zespół

The glenn lutley duo

The glenn lutley duo

akustyczny rock, folk, pop

www.glennlutley.com

507-189-788

Krakow (małopolskie)

Ostatnie logowanie: 18 lutego 2007

Data rejestracji: 07 lutego 2007

Licznik odwiedzin: 2304

opis

Posłuchajcie nas na: http://www.myspace.com/glennlutleyduo

Kim jesteśmy?

Historia duetu gitarowego Erik Lutley (Islandia/USA) i Mike Glenn (Kanada) jest bardzo ciekawa. Obydwaj muzycy koncertowali razem lub osobno prawie w każdym zakątku świata. Bangladesz, Reykjavik, Chicago, Berlin, Katmandu, Montreal i Yellowknife to tylko niektóre z miejsc, w których grali Glenn lub Lutley. Czerpiąc inspirację od artystów takich jak The Tragically Hip, Ani Difranco, Dave Matthews Band, Rheostatics, The Police i R.E.M, niezależnie od siebie nagrali kilka świetnych albumów m.in. What if Aliens Came Down and Killed Everyone but me? (Co by było gdyby zjawili się kosmici i zabili wszystkich prócz mnie?) oraz interesujący album solo nagrany przez Erika Lutley zatytułowany Erik Lutley Project.
Mając już za sobą różnego rodzaju sukcesy, artyści mieli okazję poznać się dobrze, dzieląc ze sobą pokój hotelowy podczas tygodniowego pobytu snowboardowego na Słowacji. Wspomagani przez złą pogodę, która trzymała ich wewnątrz budynku w towarzystwie dwóch gitar akustycznych, zanim tydzień dobiegł końca, Glenn i Lutley napisali pierwszą znakomitą wspólną piosenkę "Going to Mars" (Jedziemy na Marsa).
Od tej pory, Glenn i Lutley piszą piosenki wspólnie i koncertują w Polsce. Obecnie nagrywają płytę pod nazwą “glennlutley"
Jaki jest więc sekret ich sukcesu? Tak jak w przypadku każdej dobrej muzyki, najważniejsze jest napisanie dobrych utworów. Brzmienie zespołu jest połączeniem wielu elementów składowych m.in. pięknych melodii przywołujących otwarte przestrzenie krajobrazów Islandii i Kanady, bogatych harmonii i linii melodycznych na gitary, zespolenie misternego poruszania strunami oraz agresywnego ich szarpania, oraz wymownych tekstów. Muzycy określili swoją twórczość podczas wywiadu w następujący sposób:
Próbujemy pisać dobre piosenki, które coś przekazują, które poruszają, w rezultacie wychodząc ponad techniczność samej muzyki i stając się zjednoczoną całością. Gdy piszemy nowe utwory, polega to właściwie na jednym: iść za piosenką, gdziekolwiek by nie prowadziła.
Być może już mieliście okazję posłuchać jak Glenn & Lutley wprawiają swoje harmonijne głosy i wibrujące struny gitar w ruch podczas jednego z wielu festiwali w regionie czy też widzieliście jak grają w przytulnym małym klubie. Jeśli jeszcze tego nie doświadczyliście, wybierzcie się na jeden z koncertów zespołu i pozwólcie aby wymowne piosenki i opowieści z podróży zabrały was daleko stąd.

MP3
zdjęcia
  • 9a2c3a74cd4b015b015565cb756dd6.jpg
  • 4142b8f7d019dc02d6463945b6ebf3.jpg
  • 1b2e1ae6c339b3004ebe09a428a5bf.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280