band.pl

zespół

Wrinkled Fred

Wrinkled Fred

metal

www.wrinkledfred.com

Warszawa (mazowieckie)

Ostatnie logowanie: 15 października 2006

Data rejestracji: 06 października 2006

Licznik odwiedzin: 1771

opis

Niektóre zespoły powstając, mają określoną datę przydatności do spożycia. Do tej kategorii nie zalicza się Wrinkled Fred, należący do grona najpopularniejszych alternatywnych zespołów metalowych.
Widzom telewizji muzycznych (Viva, MTV), WF znany jest z teledysków do utworu Madonny, "La Isla Bonita", oraz "Swallow", piosenek pochodzących z debiutanckiej płyty "Crack Y Rocc" (Universal Music Polska 2003).
Publiczności koncertowej Wrinkled Fred kojarzy się z budzącymi energię koncertami na terenie całego kraju. Fred grał między innymi przed Marylinem Mansonen, Acid Drinkers, Hey oraz na największych festiwalach tj. Przystanek Woodstock, Węgorzewo, Hunterfest, Olsztyńskich Juwenaliach oraz Przystanek Olecko. Dawniej zespół zwyciężył w kilkunastu przeglądach zespołów muzycznych.
W promocji debiutanckiej płyty Wrinkled Fred uczestniczyła telewizja Viva, która gwarantowała częstą emisję teledysków grupy. Oprócz stacji muzycznych, zespół pojawiał się w TVP1, TVP2, TVP3, TV4, Polsat i MTV Classic.
Wrinkled Fred można było słuchać w większości ogólnopolskich stacji radiowych jak i lokalnych radiostacjach, zaczynając od Programu III Polskiego Radia czy Radiostacji, przed Antyradio, na Radiu Zielona Góra, Ciechanów, czy olsztyńskiej rozgłośni studenckiej kończąc.
W roku 2004 Wrinkled Fred otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii "Heavy Metal", a utwory z płyty "Crack Y Rocc" ukazały sie na rockowej składance Coca Coli (obok m. in. Sepultury, Type O' Negative) oraz płycie z Węgorzewa 2004. Ponadto jako dodatek do gazety Bravo, wydano pięcio-utworową płytę zespołów Wrinkled Fred i K2.

Obecnie WF przygotowuje się do wydania drugiej płyty, "Watch Them Drop Like Flies". Realizatorem i producentem tego 14 utworowego krążka jest Jacek Chraplak znany z produkcji Flapjack, Acid Drinkers. Na płycie gościnnie wystąpili, DeMonique z zespołu Dive3D oraz kanadyjska grupa rockowa RAW.
Druga płyta Wrinkled Fred, ukaże się na przełomie września i października. Dystrybucję na terenie Polski prowadzi Rockers Publishing. Promocja "Watch Them Drop Like Flies" rozpoczyna się wraz z początkiem letnich festiwali, na których rozdawane będą samplery promujące nowy album Wrinkled Fred.

NOWA PŁYTA WRINKLED FRED "WATCH THEM DROP LIKE FLIES" JUŻ W SKLEPACH !!!

MP3
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280