band.pl

zespół

Nowy Folklor Afropolski

Nowy Folklor Afropolski

world, folk, salsa, reggae, dance

nowyfolklor.pl

604 342 694

Poznań (wielkopolskie)

Ostatnie logowanie: 01 lutego 2012

Data rejestracji: 01 lutego 2012

Licznik odwiedzin: 1389

opis

Nowy Folklor gra taneczną muzykę jakby Polska była wyspą na Karaibach. 8osobowa maszyna tętniąca pulsem i rytmem przyniesie wam Afro-polską fiestę i karnawał przez cały rok !!!
Projekt Macieja Mustafy Giżejewskiego powstawał w jego głowie od ok 10lat. Żyjąc w mieście został odcięty od swoich korzeni,do których wraca zabierając ze sobą cały bagaż muzyczny,o który wzbogacił się po drodze. Tematem projektu jest chęć rewitalizacji polskiego folkloru,wskrzeszenie tradycji wspólnego grania,tańczenia i śpiewania w atmosferze niczym nieskrępowanej radości i wzajemnego szacunku. To również fenomen komunikacji międzykulturowej w którym ,mimo bariery językowej, muzyka płynie bez żadnych granic od Poznania przez cały świat.
"Nasza muzyka łączy folklor z Wielkopolski z tanecznymi rytmami z Brazylii, Meksyku, Kongo i Kuby. Pokazuje, że można połączyć ze sobą wiele muzycznych gatunków tak, jak dzisiejszy Poznań łączy ze sobą wiele kultur."

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280