band.pl

zespół

Antithesis

Antithesis

death metal. black metal, experimental

www.myspace.com/antithesisnation

505574052

Końskie (świętokrzyskie)

Ostatnie logowanie: 25 czerwca 2013

Data rejestracji: 23 stycznia 2009

Licznik odwiedzin: 2983

opis

Zespół Antithesis powstał w 2003 roku, w mieście Końskie w województwie świętokrzyskim. Historia grupy sięga czasów formacji o nazwie Lacrima Dei, po której rozpadzie po krótkiej przerwie w działalności wyłoniło się Antithesis. Po kilku miesiącach prób muzycy weszli do koneckiego Digiart Studio by zarejestrować pierwsze demo, które zatytułowane zostało „The Turning Point Demo 2003”. Nagrania odbyły się w składzie: Andrew - Gitara , Vocal, Marcin - Gitara, Pierzasty – Bas, Młody – Perkusja. Płytka ta nie została zbyt dobrze rozpromowana przez zespół, czego rezultatem było zaledwie kilka recenzji w prasie podziemnej.

Następne lata nie były dla Antithesis zbyt dobrym czasem. Zespół działał z przerwami, miał trudności z miejscem do grania, oraz z poszczególnymi muzykami. W 2006 r. z grupy odszedł basista, jakiś czas później zaś gitarzysta Marcin. Ponadto Młody był zmuszony opuścić naszą ojczyznę i wyjechać na Wyspy brytyjskie. Mimo to zespół nie tracił energii, ani zapału, istniał ciągle, mimo, że z często długimi, bo i ponad półrocznymi przerwami. Na przekór licznym przeciwnościom nowe utwory powstawały. Gdzieś po drodze do zespołu dołączył Patryk (klawisze), grający już wcześniej w Lacrima Dei, później pojawili się kolejni muzycy: Marchewa (gitara) oraz Penkal (bas). W 2007 roku perkusista znowu emigrował na okres letni czego wynikiem był kolejny zastój. Dopiero na jesieni 2007 r. sprawy zaczęły toczyć się szybciej, grupa zagrała kilka koncertów i zaczęła szykować się do zarejestrowania kolejnego dema. Jednak już pod koniec roku 2007 w zespole zaczął psuć się klimat, co zaowocowało odejściem dwóch muzyków; Marchewy i Patryka, z powodów różnic na tle muzycznym. Marchewa jeszcze na krótko powrócił do zespołu, jednak po zagraniu kilku prób, różnice w postrzeganiu dalszego rozwoju Antithesis nie pozwoliły na dalszą owocną współpracę i band stał się triem.

W tym miejscu należałoby powiedzieć kilka słów na temat muzyki jaką gra zespół Antithesis. Przez jakiś czas, muzycy określali ją mianem Black/Death metalu, jednak jest to chyba lekkie uproszczenie. Antithesis jest zespołem, który postawił sobie za cel, łamanie pewnych granic i stereotypów, oraz penetrowanie nowych rejonów muzycznych. Nie chodzi tutaj o oryginalność na siłę, tylko o dążenie do nie powielania schematów i łączenia różnych, często przeciwstawnych gatunków muzycznych, eksperymentowanie.

Zespół zagrał sporo koncertów w miejscowościach takich jak: Radom, Kielce, Opoczno, Końskie, Pajęczno i innych z takimi zespołami jak: Atrophia Red Sun, Mutilation, Crionics, Thy Desease, Nemrod, Nonsakrum, Brainwashed, Toxic Bonkers i inni.

W czerwcu 2008 roku band zarejestrował nowy materiał, który opatrzony został tytułem „The Spectacular Art Of Falling i zawiera 7 utworów. Nagrań dokonano w Koneckim Digiart Studio w składzie Andrew – Vocal, Gitary , Penkal - Bas, Młody – Perkusja.

W lipcu 2008 roku do Antithesis powrócił Marchewa (gitary), by wspomóc zespół na koncertach.

Obecnie grupa intensywnie pracuje nad nowymi utworami, poszukuje wydawcy, oraz jest otwarta na wszelkie propozycje koncertowe.

MP3
zdjęcia
  • b2abac485f890a52d56b5a98a7432985.jpg
  • ca0ac1b36023dfcb703d3cbbd09f4dbf.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280