band.pl

zespół

Atrock's Risus

Atrock's Risus

rock, alternatywa

www.facebook.com/AtrocksRisus

501164411

Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)

Ostatnie logowanie: 23 lutego 2013

Data rejestracji: 23 lutego 2013

Licznik odwiedzin: 1240

opis

Jako zespół istniejemy od prawie roku, w międzyczasie zagraliśmy już kilka koncertów, głównie w okolicach Bydgoszczy. Nagraliśmy też oficjalny hymn Nordic Walking na zlecenie OSIRu Osielsko. Za sobą mamy występ na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, również w Osielsku. W grudniu 2012 nagraliśmy nasz pierwszy singiel w studio, mamy w planach nagrania kolejnych utworów. Poza tym cały czas pracujemy nad nowymi, 2 kolejne są właściwie gotowe.

Oficjalnie zespół został założony w 2012 roku w Maksymilianowie z inicjatywy gitarzystów Kamila Ściesińskiego i Janka Kapczyńskiego. Początki sięgają połowy roku 2011, kiedy to poznali się w szkole i postanowili stworzyć coś razem. Przez jakiś czas spotykali się by improwizować i grać covery. Po krótkim czasie do zespołu dołączył basista Michał Kraus polecony przez Roberta Glamę obecnego menadżera grupy. Charakter zespołu nie miał polegać tylko na graniu coverów zamierzenia były zdecydowanie ambitniejsze. Już wtedy powstało kilka utworów, które wymagały jednak dopieszczenia, no i oczywiście tekstów. Po niedługim czasie do zespołu dołączyła Magda Roszak wokalistka. W tym składzie zespół miał już opracowanych kilka gotowych utworów. Za warstwę tekstową i muzyczną byli odpowiedzialni obydwaj gitarzyści. Jednak pozostawał niedosyt. Zupełnie przez przypadek na próbie pojawiła się kolejna osoba Maciej Gańczak perkusista. Po pierwszej próbie wiadomo było, że skład został już ukształtowany na tyle, że można całe przedsięwzięcie nazwać zespołem. Po kilkunastu bardzo owocnych próbach przyszła kolej na pierwszy występ, dokładnie 14 kwietnia z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Kilka kolejnych koncertów wiosną i latem napawało optymizmem. Zespół zagrał własne utwory, covery oraz nagrał oficjalny hymn Nordic Walking. Wszystko zapowiadało się wyśmienicie. Niestety przerwa wakacyjna przyniosła pierwsze problemy. Na skutek osobistych nieporozumień członków zespołu nastąpiła zmiana za mikrofonem. Magdę zastąpił Artur Baranowski znany i ceniony na bydgoskiej scenie, głównie z solowych występów.


Skład Atrock's Risus:

Artur Baranowski - wokal

Michał Kraus - bas

Jan Kapczyński - gitara

Maciej Gańczak - perkusja

Kamil Ściesiński - gitara

Robert Glama – manager

newsy
zdjęcia
  • 281ccfca4a1778aaa92e35c4d6adbde6.jpg
  • 8000b78bee08e1734548e01d6e2e0bf8.jpg
  • e3128408dc57f24a60f46f49d9f270e8.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280