band.pl

zespół

Basinet

Basinet

metal

basinet.ovh.org

728385729

Baranów (lubelskie)

Ostatnie logowanie: 16 grudnia 2008

Data rejestracji: 21 stycznia 2008

Licznik odwiedzin: 3235

opis

Basinet to młody prężnie rozwijający się zespół z ambicjami. Są nastawieni na ciągły progres, ciężką pracę, nie cofają się przed wyzwaniami... no chcą zawojować świat poprostu.


W chwili obecnej skład przedstawia się następująco: Alien - gitara, Rino - perkusja oraz Viking - basss + wokal. Chłopaki wciąż szukają klawiszowca, niestety bez powodzenia...


Muzyka Basinetu to heavy metal ze wszystkimi tego skutkami. Grają głośno, szybko, agresywnie, mimo to potrafią zwolnić. Muzyka jaką tworzą oparta jest głównie na ciężkich gitarowych riffach, potężnym basie i agresywnej perkusji. W głowach chłopaków nie brakuje jednak miejsca na klimatyczne akustyczne "bajery" i inne zupełnie niestandartowe akcenty.

Warstwa liryczna tekstów jest zróżnicowana... uzależniona głównie od tego co w danej chwili zaprzątało głowy i myśli członków zespołu. Mimo wszystko gdzieś w zamyśle mają oni pomysł na materiał konceptowy.

Koncerty Basinetu to głównie CZAD! Chłopaki starają się naładować publikę energią i zwykle się im to udaje. Dużo skakania, machania piórami i ogólnego szału na scenie najczęściej udziela się słuchaczom.


Basinet do tej pory zagrał kilka koncertów, pokazał się w paru miejscach i nikt ich nie zgonił ze sceny. Ma na swoim koncie kilka własnych kompozycji, ciągle dochodzą nowe.


Inspiracje: Metallica, Black Sabbath, Pantera, Children of Bodom, Tarot, TYR, Nightwish, Vader, Sabaton...

Plany: Basinet w najbliższym czasie zamierza dużo koncertować oraz nagrać pierwszy materiał na płytkę demo, która powinna się ukazać pod koniec lipca 2008.


Info na stronie http://basinet.ovh.org/

Kontakt gg: 2358726 - Alien

zdjęcia
  • 9cd3c1f4c4145d15894af3ede5ceed5b.jpg
  • 89f8a9118869bb383914a9e73e17b906.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280