band.pl

zespół

Best Strat

Best Strat

rock, blues

https://www.facebook.com/beststrat

796 702 899

Żnin (kujawsko-pomorskie)

Ostatnie logowanie: 30 września 2014

Data rejestracji: 30 września 2014

Licznik odwiedzin: 1372

opis

Best Strat powstał w 1981 roku. Nazwa pochodzi od jednego z najbardziej rozpoznawalnych typów gitary elektrycznej - Stratocaster. Jest to niewątpliwie ikona muzyki rockowej, jaką od samego początku grał zespół. W początkowym składzie śpiewał i grał na basie Lester, na gitarze Grzegorz Tobolski i na perkusji Waldek Czechyra. Dwa lata później do składu dołączyli Roman Różański - bas - i Mariusz Bogdański - gitara. Zespołowi udało się nagrać kilka utworów, po czym krótko później - w 1985 roku - rozpadł się.

W 2013 roku, z okazji 750-lecia miasta Żnina Best Strat reaktywował się. Z pierwotnego składu pozostali: Lester, Roman, Waldek i Grzegorz, którego po paru koncertach zastąpił Mikołaj Bogdański - syn Mariusza.
Dziś zespół gra głównie covery Deep Purple, co stawia na pierwszym miejscu. Jednak nie można zapomnieć o takich zespołach jak Led Zeppelin, czy ZZ Top, których covery także pojawiają się na koncertach grupy.

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280