band.pl

zespół

BIMBER POLAND

BIMBER POLAND

rock'and'roll, punk

www.bimber.net

502 21 77 45

Warszawa (mazowieckie)

Ostatnie logowanie: 24 kwietnia 2008

Data rejestracji: 16 kwietnia 2007

Licznik odwiedzin: 4064

opis

BIMBER

W styczniu 2007 zespół Bimber Poland skończył realizację albumu Bimber Poland– "FERMENTACJE. Prowodyrem całego zamieszania jest Krzysiek Zawadka – gitarzysta i kompozytor, przez wiele lat z przerwami związany z OZ, mający na swym koncie współpracę między innymi z Johnem Porterem, T. Love, Chłopcami z Placu Broni czy DAABem. Na perkusji gra Piotr "Posejdon" Pawłowski – znany m.in. z Closterkellera, Alberta Rosenfielda, a ostatnio z reaktywowanego Mchu. Na basie gra Tomek Grochowalski związany również z Elektrycznymi Gitarami. Skład zamyka wokalista Darek Boratyn wcześniej udzielający się w formacji Big Bit.

Muzyka zespołu BIMBER to dynamiczne piosenki utrzymane w stylistyce rock’n’rollowo - punkowej. Krzysiek Zawadka mówi o zespole:

"Nie da się określić dokładnej daty powstania formacji BIMBER. Miał na to wpływ proces długiej fermentacji i leżakowania. Pierwsze piosenki powstały w latach 96/98. Wspólnie z Darkiem Boratynem i przyjaciółmi z kapeli DAAB (Miśkiem, Milowym, Bartkiem Dachowskim, Korzeniem i Tytką) zarejestrowaliśmy kilka bardzo udanych sesji. Wtedy powstały piosenki: "Samotność" (do tekstu Rylke), "Grajek", "Dworzec" (do tekstu Czechowicza) i "O Biskupie" (do tekstu Brechta). To był zacier, który został poddany długiemu okresowi fermentacji.

Do tego gąsiora zajrzałem dopiero w 2004r., dokładając owoce moich domowych sesji. Dzięki dynamicznemu zaangażowaniu Marka Chrzanowskiego, z którym grałem wcześniej w PORTER BAND na przełomie 2005/2006 udało nam się zarejestrować w studio KBKS u Pawła Kozłowskiego pierwsze piosenki do albumu FERMENTACJE. Niestety, Marek z przyczyn osobistych zmuszony był nas opuścić. W jego miejsce idealnie wpasował się Ornette, mój przyjaciel z krainy OZ. Basista ze znakomitym warsztatem i gorącym temperamentem."

Album FERMENTACJE zawiera 15 piosenek. Dwie singlowe piosenki: "Szukałem ciebie" i " kto żył, kto umierał" zostały zauważone przez rozgłosnie radiowe i zaistniały na pierwszuch miejscach kilku list przebojów. Teledyski do nich znajdziecie na http://www.bimber.net
Aktualnie zespół koncertuje, pracując równolegle nad teledyskiem do trzeciej piosenki "Gdy wybije dzwon", która znalazła się na płycie jako bonus w wersji koncertowej.

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280