band.pl

zespół

Bloodthirst

Bloodthirst

hateful antichristian thrash

www.bloodthirst.pl

Poznań (wielkopolskie)

Ostatnie logowanie: 09 stycznia 2009

Data rejestracji: 07 kwietnia 2008

Licznik odwiedzin: 2158

opis

Zespół powstał w marcu 99 roku. W roku 2000 ustabilizował się pierwszy skład BLOODTHIRST: Rambo-gitara; Marcin -gitara/wokal;Damian -perkusja oraz Łukasz -bas, który to nie zagrzał zbyt długo miejsca w kapeli z przyczyn nieznanych nikomu. W tym okresie powstały jednak pierwsze utwory, było wiadomo, że będzie szybko, chamsko i do przodu - Thrash Metal.
Sielanka nie trwała długo, bo nie wszyscy chcięli grać tak jak wyżej, dlatego też w sierpniu tego samego roku w zespole zostaje tylko Rambo, który od tego momentu wziął się także za śpiewanie. Wkrótce dołączają Slayer-perkusja, Angsar-bas oraz po jakimś czasie także Kura, grający na drugiej gitarze.
W sierpniu 01’ nagrane zostaje pierwsze demo pt: ”End Is The Beginning”. Przynosi ono 5 kawałków surowego, brudnego i obleśnego thrashu w starym, niemieckim stylu. Demo zostaje wysłane do zinów, odzew jest różny, bo brzmienie nie jest śliczne tylko paskudne. W międzyczasie powstają nowe kawałki utrzymane w tej samej stylistyce, są to jednak kompozycje trochę bardziej rozbudowane w porównaniu z utworami z pierwszego dema.
Tak się już utarło, że sierpień to miesiąc przełomowy w historii kapeli(jak wiadomo miesiąc bez alkoholu), dlatego też Angsar przestaje pojawiać się na próbach. Z tego powodu na jego miejsce przyjęty zostaje Koper. Dalsze napierdalanie thrashu odbywa się od listopada we trójkę. Kura nie wytrzymał i postanowił założyć własną kapelę o nazwie Kurator-muzyka w klimatach heavy/thrash. W trzyosobowym składzie Bloodthirst przygotowuje się do nagrania drugiego demo.
W kwietniu' 03 Bloodthirst nagrywa drugie demo "Forgotten Years Of Killing", które ukazuje się niedługo potem. W maju 2004 żarty się skończyły. Koper zostaje zastąpiony przez Nightala ze Strandhogg, poza tym po dwóch latach przerwy, do zespołu wraca Kura na drugą gitarę. W tym składzie nagrany zostaje materiał na split CD "Hell Bestial Desecration" z zielonogórskim Ebola, który ukazuje się w lutym 2005 dzięki Obscure Productions.
Zespół gra serię lepszych lub gorszych koncertów, z których jeden (z Zielonej Góry) zostaje wydany przez Kampf Rec. na kasetowym splicie z Bestial Raids. Z kolei Metal Rulez Prod. przypomina II demo "Forgotten Years of Killing", które ukazuje się (okrojone o jeden kawałek) jako split z Hellish. Kawałek "Paradise is Covered by Death" (wersja nagrana w 2003 roku) trafia na 4-way split "Thrash Metal Blitzkrieg vol. II" wydany na 7'' EP przez Deathstrike/Iron Bonehead z Niemiec.
W lipcu 2005 następuje zmiana na miejscu perkusisty. Do zespołu dołącza Mintaj (ex-Carpe Noctem) i muzyka Bloodthirst wskakuje na szybsze obroty. Od tego momentu zaczyna się tworzenie materiału na pełnoczasowy album, ale trwa to długo, ponieważ w międzyczasie zdarzają się koncerty z Azarath, Ebola, North, Non Opus Dei, Furia, MasseMord i innymi. Nowym, kolejnym już, basistą Bloodthirst, zostaje Mihu z zielonogórskich Ebola i Warfist. We wrześniu 2006 w sali prób zostaje nagrane promo z ośmioma utworami, które brzmi fatalnie, ale wzbudza jednak zainteresowanie Pagan Records i w marcu 2007, w Metal Sound Studio u Wojtka "Polanda" Cenajka z Monastery, ma miejsce sesja nagraniowa albumu "Let Him Die".

MP3
zdjęcia
  • be82c15065a21e6592daa211dd1658d4.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280