band.pl

zespół

Blues Doctors

Blues Doctors

blues, soul, funky

www.bluesdoctors.info

691520958

Wrocław (dolnośląskie)

Ostatnie logowanie: 20 marca 2008

Data rejestracji: 18 września 2006

Licznik odwiedzin: 2772

opis

Na początku 2004 muzycy pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego postanowili spotkać sie we Wrocławiu i wspólnie pograć. W październiku okazało się, że ze wspólnej fascynacji bluesem z elementami amerykańskiego czarnego funky i soulu powstanie zespół nazwany potem Blues Doctors.

Rok poźniej zespół zadebiutował na Jimiway Blues Festival 2005 i otrzymał wiele pochlebnych opinii. Kolejny sukces to I miejsce na III Wrocławskim Festiwalu Form Muzycznych w kategorii "Blues i Jazz".
Festiwal instrumentalistów bluesowych Solówka 2006 w Nowej Soli zakończył się wyróżnieniem dla gitarzysty Oskara Kunickiego.
W ankiecie Blues Top 2005, 2006 magazynu Twój Blues w kategorii "Odkrycie Roku - Polska " zespół Blues Doctors pojawił się na 9 miejscu!
Zespół został zaproszony do koncertu "Young Blood - nowe twarze polskiego bluesa [2006]".
Na Bluestracjach zespół został nagrodzony występem na Olsztyńskich Nocach Bluesowych 2006.

W roku 2006 Blues Doctors zagrał również na Rawie Blues oraz Jimiway Blues Festival. W kolejnym roku zespół wystąpił na festiwalu Blues Express oraz Jimiway Blues Festival promując swoją debiutancką płytę "Tak całymi dniami".

Zespół najlepiej czuje się w klubowych koncertach, gdzie kilka godzin grania na żywo wyzwala w nich niesamowitą energię. Słychać wtedy, że dla nich najważniejsze to zespołowe granie, zabawa dzwiękami, funky groove i soulowe klimaty.
Blues Doctors oprócz swoich kompozycji utrzymanych w klimatach bluesowo-soulowo-funkowych wykonuje również covery takich artystów jak: Coco Montoya, Derek Trucks, Freddie King, Joe Bonamassa, Otis Redding, Ronnie Baker Brooks, Stevie Ray Vaughan. Tommy Castro, Tower of Power.


Powiedzieli o nich:
"Nice groove, nice quiet sound. You guys really sound like a band. You obviously love Blues and love to play!" - WheatBread Johnson, Solówka 2006
Aktualny skład zespołu:
Oskar Kunicki - gitara
Błażej Smok - wokal
Przemek Hasek - perkusja
Michał Szpajda - bas

MP3
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280