band.pl

zespół

Bluzka

Bluzka

rock alternatywa

0-695-164-990

Wrocław (dolnośląskie)

Ostatnie logowanie: 01 maja 2008

Data rejestracji: 24 kwietnia 2008

Licznik odwiedzin: 3086

opis

BLUzka

Zespół Bluzka miał swoje początki już w 1999r.
Wtedy to muzycy ze znanych już wtedy wrocławskich zespołów; ‘Rotkäppchen’, ‘Sandały Judasza’ i ‘April’ założyli grunge-owy band ‘Double Head Snake Jack’.
Zespół porażał swoją energią i dynamiką grania, gromadząc na koncertach sporą rzesze fanów. Niestety zespołowe niesnaski ukręciły głowe wrocławskiego węża w 2001r.
Na polu bitwy zostali tylko basista i gitarzysta Rotkäppchen, którzy postanowili zmienić muzykę ‘Double’na nie co lżejszą, lecz równie dynamiczną. Plany te połączyły się z przyjściem do zespołu nowego perkusisty i drugiego gitarzysty. Tak w 2002r. powstał zespół ‘Bluzka’ Chłopacy grali na początku dużo bluesa, ska i reggae, powoli łącząc te style.
W krótkim czasie dołączyła do nich Ania Jankowska. Głos Ani, tak spodobał się chłopakom, że muzyka co raz bardziej była robiona pod jej jazz-rockowy melancholijny głos.
Od 2003r., do zespołu dołączyli dwaj bębniarze i trzeci gitarzysta ‘Gumos’, ze znanej wrocławskiej grupy metalowej ‘Fortision.
Muzyka Bluzka ociera się teraz o różne style i różne klimaty.
Od bluesa, reggae, rocka po metalowe solówki ‘Gumosa’ i mocne ska chłopaków z Rotkäppchen. Do tego teksty po polsku i ciekawy, niepowtarzalny kobiecy głos.
W czerwcu 2005 zespół zarejestrował 10 piosenek, które kiedys staną się płytą.
Zespół Bluzka występuje obecnie w składzie:

Anna Jankowska - (wokal)
Czerkawski - (bas)
Dudek - (gitara)
Łaba - (gitara)
Paweł - (perkusja)
Gumos - (gitara)
Żółw - (kongi) Piotr Mierzejewski
Lasu - (kongi i przeszkadzajki) Mariusz Laskowicz

MP3
zdjęcia
  • 45ebef439563a9daa59b7ad16e4303e3.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280