band.pl

zespół

Boba Jazz Band

Boba Jazz Band

traditional jazz,swing, new. orlean's,blues,dixieland,

www.boba-jazz-band.pl

12 422 75 50

Kraków (małopolskie)

Ostatnie logowanie: 22 lutego 2010

Data rejestracji: 22 lutego 2010

Licznik odwiedzin: 3638

opis

Szanowni Państwo, Pragniemy przedstawić Boba Jazz Band, jako jeden z niewielu już aktywnie działających zespołów, wykonujących klasykę jazzu bez. tzw. przymiotników, czyli w najczystszej postaci. Liderem zespołu jest pianista Jan Boba, którego sukcesy artystyczne sięgają początku lat 60-tych (wieloletni lider Jazz Band Ball Orchestra). Od 1990 roku firmuje swoim nazwiskiem zespół, który tworzą dwa pokolenia muzyków i może w tym tkwi tajemnica wieloletniej współpracy.
Stworzenie dixieland - combo było słuszną decyzją, by zaspokoić w pełni oczekiwania zarówno organizatorów jak i uczestników imprez, dla których pełne brzmienie i wizerunek dużej orkiestry, są zarówno gwarantem sukcesu, jak i szacunkiem dla słuchaczy. Zadziwiająca jest tez reakcja młodych ludzi,dla których nowym odkryciem są klimat i atmosfera lat 20-tych,działająca na wyobraźnię i wrażliwość wielu melomanów. Dbałość o poziom muzyczny i „wystrój”, jest dopełnieniem wizerunku zespołu.

Opisywanie własnych sukcesów i osiągnięć,nigdy nie sprawia takiej frajdy, jak osiąganie ich w praktyce. Jednakże w obecnych czasach, prawa tzw. marketingu i autoreklamy, wymuszają niejako wymienienie jednym tchem, przynajmniej te najistotniejsze z nich. Już w 1986 roku, Jan Boba otrzymał dyplom z rąk Prezydenta Reagana za krzewienie kultury Amerykańskiej. W obecnym składzie BJB brał udział w najważniejszych festiwalach światowych ,mając zaszczyt grać wspólnie z gwiazdami jazzu europejskiego (min. nagrany wspólny album z brytyjskim zespołem, Moty Sunshine) i amerykańskiego , w tym Glenn Miller Orchestra. Wiele zrealizowanych programów w TV jak Benefis Jana Boby w Teatrze Stu,Program TV z piosenkami Henryka Warsa w Piwnicy Pod Baranami,Fabularyzowany program rozrywkowy w TVP2 z udziałem czołówki Polskich aktorów i piosenkarzy.2005r. udział w największym w USA Festiwalu Jazz Jubilee w Sacramento, w którym uczestniczyło ponad 180 zespołów, dla prawie 300 tysięcznej widowni i gdzie wystąpiliśmy jako jedni z 3 zespołów reprezentujących Europę. Wymiernym sukcesem naszego udziału w tym festiwalu było zaproszenie przez Pana Gubernatora Stanu Kalifornia Arnolda Schwarzeneggera na krótkie spotkanie i gratulacje.2008 rok przynosi kolejne uhonorowanie Jana Boby , bardzo prestiżową nagrodą Miasta Krakowa w dziedzinie kultury.
Rok później maj 2009 ,bierzemy udział największym festiwalu w Dreźnie ,grając dla 500 tysięcznej publiczności /oficjalne dane w prasie drezdeńskiej/.....
W trakcie tych lat działalności, Krakowski Boba Jazz Band zrealizował 9 płyt CD , a także oprawę muzyczną do Baśni o Królewnie Śnieżce wg tekstu Hemara dla 1 programu PR. Jednak największą satysfakcję sprawiają nam koncerty na żywo dla wszystkich, którym możemy dać radość, przenosząc ich,choćby chwilowo w inny świat.

zapraszamy
Boba Jazz Band
r, p

zdjęcia
  • 9bc7cf40bb5729e4284f9d1b131958fa.JPG
  • 3da17191eedf4fe5d04e929a9e6ee556.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280