band.pl

zespół

BRAINWASHED

BRAINWASHED

Thrash metal

brainwashed.metal.pl

697731000

Kielce (świętokrzyskie)

Ostatnie logowanie: 24 listopada 2008

Data rejestracji: 10 września 2006

Licznik odwiedzin: 4104

opis

W Kielcach w 2001 roku dwóch kumpli ze szkolnej ławy: Tomasz "Teściu" Chmielewski i Adam Wojnowski postanowiło założyć zespół metalowy. Pierwsze miesiące spędzili na snuciu planów, nauce i ćwiczeniu gry na gitarze oraz poszukiwaniu muzyków do zespołu. Pewnego dnia na przerwie podeszli do kolesia z naszywką Pantery na plecaku i zapytali, pół żartem - pół serio, czy nie gra na perkusji albo czy nie zna jakiegoś perkusisty, okazało się, że trafili pod właściwy adres, tym kimś był początkujący wówczas perkusista - Szymon "Szymson" Solnica. Pierwsza próba odbyła się w mieszkaniu Teścia na początku 2002 roku. Użyto na niej gitary elektrycznej podłączonej do starego radia, gitary akustycznej oraz paru pudełek, na których działał perkusista. Kilka prób pózniej zespół przeniósł się do starego domu dziadków Szymsona i próby odbywały się już przy użyciu gitar elektrycznych, prawdziwych wzmacniaczy, prawdziwej perkusji. Na początku grano covery, później zaczeły powstawać pierwsze utwory zespołu (m.in. wczesna wersja "Bringing Out Of Dead"). W wymienionym trzyosobowym składzie zespół grał aż do połowy marca 2003r. pod nazwą „Rust In Piece”. Tego samego miesiąca na jedno z ogłoszeń, dotyczących poszukiwania reszty składu kapeli, odpowiedział niejaki Mariusz Krogulec (gitara basowa), który na jedną ze swoich pierwszych prób przyprowadził starego kumpla Darka "Bonza" Biskupskiego, który zajął się wokalami. Zespół zmienił nazwę na BRAINWASHED i 11.05.03 zagrał swój pierwszy koncert, debiutując u boku takich zaspołów jak: Thy Disease, Atrophia Red Sun, Totem, Abbys. Po udanym debiucie scenicznym zespół zaczął koncertować i pracować na własnym materiałem. Część utworów, które powstały w ciągu dziesięciu miesięcy wspólnego grania została zarejestrowana w lutym 2004 roku w koneckim studio „Digi Art”. Utwory zarejestrowane podczas tej sesji można usłyszeć na płycie "Brain Damage EP", która latem 2004 roku została wydana nakładem wytwórni OLD TEMPLE ("First Damage" - split z zespołem Vedonist). W kwietniu 2004 Adam odchodzi z zespołu, zastępuje go Konrad Białek, którego wywalono dwa miesiące później. W sierpniu bas przejmuje Grzesiek Dudek, a gitarę rytmiczną Paweł "Jesus" Kuziel.

Obecnie kapela gra koncerty oraz szykuje nowy materiał, z którym chce wejść do profesjonalnego studia. Zespół zagrał koncerty m.in. KAT, Frontside, Thy Disease, Hedfirst, Atrophia Red Sun, Abyss, Totem, Eternal Tear, Whorehouse, Mutilation, Crionics, Retribution, Necropsy, Sunrise, Vae Victis, Sothoth itd.

Na początku stycznia 2006 z zespołu usunięty zostaje Grzesiek Dudek, oficjalnie następuje to 28.01.06. Na początku lutego do zespołu dołącza nowy basista Jakub Słowik.

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280