band.pl

zespół

BRUNO SCHULZ

BRUNO SCHULZ

rock, alternatywa, indie

www.brunoschulz.art.pl

500732406

Kielce-Łódź (świętokrzyskie)

Ostatnie logowanie: 26 sierpnia 2007

Data rejestracji: 26 sierpnia 2007

Licznik odwiedzin: 4621

opis

Zespół Bruno Schulz powstał wiosną 2003 roku w Kielcach. Grupa dwudziestolatków na co dzień posługujących się różnymi formami ekspresji artystycznej (malarstwo, grafika, rzeźba, eksperymenty filmowe, poezja) postanowiła poszukać nowego, mocnego i bezpośredniego środka wyrazu, który stałby się spoiwem dla pozostałych działań twórczych. Podczas towarzyskich spotkań w naturalny sposób zaczęła ewoluować idea założenia alternatywnej grupy rockowej. Rock n’ roll’owa stylistyka stała się jednak tylko punktem wyjścia dla muzycznych poszukiwań i brzmieniowo-literackich eksperymentów.
Zanim doszło do podpisania kontraktu fonograficznego z wytwórnią Luna Music (wydawca Justyny Steczkowskiej, Kazika Staszewskiego, Hurtu) zespół zagrał kilkadziesiąt świetnie przyjmowanych przez publiczność koncertów w całym kraju. Został zauważony przez dziennikarzy Trójki, Radia Bis i przez inne media. Był obecny na antenach stacji ogólnopolskich i lokalnych rozgłośni radiowych. Po dość długim okresie poszukiwania wydawcy, zespół w końcu trafił na ludzi, którzy od początku do końca uwierzyli w ten projekt. Luna Music zostawiła grupie całkowicie wolną rękę w sferze artystycznej.
Muzyka BRUNO SCHULZ to niekończąca się historia człowieka szukającego oddechu rzeczywistością wolną od nadmiaru informacji i wrzeszczących reklam, od świata w którym wartości takie jak miłość czy wolność pomieszały się z hedonizmem i chorym pędem ku zatraceniu. Jest w tych piosenkach niepokój i rozczarowanie ale jest również nadzieja. Pomimo mocno zaangażowanego emocjonalnie przekazu utwory Bruno Schulz są komunikatywne i melodyjne. Ekspresyjne brzmienie gitar i dynamiczna sekcja rytmiczna, w połączeniu ze słowami schizofrenicznego romantyka budują magiczny świat dostępny dla każdego kto odważy się przyjąć zaproszenie.
12 marca 2007 nakładem wydawnictwa Luna Music (wydawca Justyny Steczkowskiej, Katarzyny Groniec, Kazika Staszewskiego, Hurtu) ukazał się debiutancki album grupy „Ekspresje Depresje Euforie”. Promujący płytę singiel „Gdy Więdną Kwiaty” znalazł się na 1 miejscu Listy Przebojów Radia Bis oraz w propozycjach do Listy Przebojów Programu 3 Marka Niedźwieckiego. Teledysk do utworu autorstwa Remigiusza Wojaczka można obejrzeć w programach Telewizji Publicznej (TVP1, TVP2, TVP Kultura) oraz w komercyjnych stacjach muzycznych.
W 2007 roku zespół BRUNO SCHULZ wystąpił na Heineken Opener Festiwal w Gdyni obok największych gwiazd światowej i polskiej muzyki.
Skład:
Karol Stolarek - wokal, teksty; Marcin Regucki – gitara; Tomasz Wzorek – gitara; Wit Zarębski – bas; Łukasz Kucharski – bębny
Więcej informacji na stronach.

BRUNO SCHULZ Schulz Internecie

http://www.brunoschulz.art.pl
http://www.myspace.com/brunoschulz

MP3
zdjęcia
  • 70081b0c7fcd8309ea47fbee33731b4a.jpg
komentarze
GreenStreet Project.
Logo GreenStreet Project.

14:40, 16 października 2007

pozdrowienia od zespolu GreenStreet Project.:)kawal dobrej roboty!!!
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280