band.pl

zespół

CARISMA

CARISMA

rock, metal

pl-pl.facebook.com/official.carisma

Warszawa (mazowieckie)

Ostatnie logowanie: 24 sierpnia 2012

Data rejestracji: 04 stycznia 2012

Licznik odwiedzin: 2590

opis

Droga do domu była długa i kręta…

Zespół przeszedł przez lata wiele metamorfoz, zarówno pod względem muzycznym jak i personalnym.

Pierwszy skład zespołu pod nazwą Prisma powstał w 2005 r. z inicjatywy wokalistki i gitarzystki Magdaleny Orzechowskiej. Główną inspiracją był wówczas dla zespołu progresywny rock/metal spod znaku Tool, Dream Theater, A Perfect Circle. W 2007 roku zespół zarejestrował swój materiał w Studio Klon w Sierpcu. Promocji Epki towarzyszyła seria koncertów w wielu miastach w Polsce.

Po krótkim czasie nastąpiły zmiany w składzie, które przyniosły wiele innowacji w sferze muzycznej. Do zespołu dołączył klawiszowiec. Prisma zboczyła wtedy na stricte nu-metalowe tory. Brzmienie i styl uległy diametralnym zmianom. Zespół zrezygnował z kilkunastominutowych utworów na rzecz konkretnego uderzenia. Aby definitywnie odciąć się od przeszłości i podkreślić zupełnie nowe oblicze, muzycy zdecydowali na zmianę nazwy na podobnie brzmiącą, nie zrywającą z korzeniami zespołu, ale równocześnie podkreślającą nowy, drapieżny charakter - CARISMA. Przez dwa lata zespół pracował nad nowym wizerunkiem i brzmieniem. Zespół zagrał wiele koncertów, na których promowano nowocześnie przearanżowany materiał Epki z 2007 roku oraz zupełnie nową dawkę energii.

W 2010 roku kolejne zmiany w składzie spowodowały powrót do surowego, pozbawionego elektroniki brzmienia, który ustabilizował charakterystyczny dla zespołu styl. Obecnie CARISMA ma do zaprezentowania kilkudziesięciominutowy materiał w iście metalowym wydaniu. W ich muzyce można odnaleźć wiele ciekawych stylistycznie połączeń. Swoje niebanalne kompozycje serwują z prawdziwą pasją, bo poza miłością do muzyki łączy ich przyjaźń. Dzięki różnorodnym preferencjom muzycznym każdego z członków zespołu, powstał ich charyzmatyczny styl, którego wizytówką jest z pozoru łagodna wokalistka. Jej głos wyrywa z korzeniami wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli znaleźć się pod sceną. Teksty piosenek w poetycki sposób opowiadają o tym, co w życiu najważniejsze, a ciężkie metalowe riffy dają prawdziwego kopa! CARISMA to kawał dobrego grania, które porwie najbardziej wybrednego słuchacza.

Bo najważniejsza jest pozytywna energia!


CARISMA SQUAD:
- voc/guitar - Magda Orzechowska
- guitar - Hubert Czepik
- bass – Paweł Truszkowski
- drums - Łukasz Tyburczy
- manager & sound engineer - Andrzej “Andy” Dziadek

MP3
zdjęcia
  • 13bbcf5bb987a39c02b36368c6ac8d81.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280