band.pl

zespół

clockworkmind

clockworkmind

melodik punk rock

www.clockworkmind.band.pl

601571871

Stalowa Wola (podkarpackie)

Ostatnie logowanie: 06 października 2007

Data rejestracji: 06 września 2006

Licznik odwiedzin: 3186

opis

Zespół clockworkmind został założony w 2003 roku w celu zrobienia czegoś pożyteczniejszego od codziennego produkowania śmieci. Robienie muzyki brzmiało całkiem nieźle więc zabraliśmy się za zbieranie floty na instrumenty. Z inicjatywy dwóch dziwnych bądź co bądź zawodników, tj. Harcerza (gary) i Qby (wiosło solo) zaczęło powstawiać coś podejrzanie przypominającego… muzykę. Jak każdy zespół zmienialiśmy piwnice, garaże i salki no i niestety poszczególnych zawodników w drużynie dość często. We wrześniu 2004r. gramy swój pierwszy koncert, a do końca roku udało nam się ugrać na swojej ziemi jeszcze kilka. I wtedy stwierdziliśmy, że to wszystko ma głębszy sens i chyba warto wypluć z siebie to wszystko bo komuś może to nawet „uratować życie”.

Momentem przełomowym dla zespołu było dojście do grupy Ariusza (bass) w maju 2005r. Od tego momentu koncertujemy już stale. Gramy na imprezie cyklicznej organizowanej przez nas "Gramy o Pokój", na której to świętujemy też swoje urodziny. W tym samym roku występujemy na jednych deskach obok takich zespołów jak: Włochaty, happysad czy Farben Lehre.

Bardzo owocnym okresem w życiu zespołu był rok 2006. Na przełomie marca i kwietnia nagrywamy pierwszy studyjny materiał, EP pt. "Nasz Świat". W tym roku gramy również kilkanaście ważnych dla nas koncertów m.in. "Gramy o Pokój" - vol 2., "Rockowe Pożegnanie Wakacji" czy też support zespołu Farben Lehre i Ksu.

W 2007r. zespół dostaje zaproszenie i występuje na koncercie z cyklu Punky Reggae Live u boku Farben Lehre, Koniec Świata i Zabili Mi Żółwia.

Muzykę jaką prezentuje zespół clockworkmind to granie proste, ale melodyjne, które zawiera zarówno elementy punk rocka, trochę wstawek w klimatach reggae, jak też rytmach ska. Obecnie zespół szykuje się do kolejnej wizyty w studio, co z tego wyjdzie czas pokaże.

MP3
zdjęcia
  • cfd4cc499e539105f27ebce768293d5a.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280