band.pl

zespół

Coward Pride

Coward Pride

progressive metal, heavy metal, hard rock, progressive metal

www.myspace.com/cowardpride

Legnica (dolnośląskie)

Ostatnie logowanie: 23 lutego 2010

Data rejestracji: 03 listopada 2006

Licznik odwiedzin: 3300

opis

Zespół zrodził się w okolicach 2004 roku, kiedy to zafascynowany muzyką Iron Maiden, Annihilatora, Children of Bodom Adrian "Rychu" Stysiał i uwielbiający Nightwisha oraz Stratovariusa Andrzej "Stysław" Stysiał pobrzdękiwali sobie w domu starając się ignorować awantury wychodzące ze strony podeszłej w wieku sąsiadki. To jednak wiązać zaczęło się z odpowiedzialnością karną, dlatego chłopaki musieli opuścić ciepły domek i wyprowadzić się do pierwszej sali prób.

Kiedy to uczynili, do zespołu dołączył Łukasz "Śniegu" Śnieżewski na perkusji oraz Marcin "Oleś" Oleśniewicz na basie. Kapela nigdy nie nastawiała się na covery - od samego początku powstawały autorskie utwory (mniej lub bardziej udane:). Latem 2006 roku do Coward Pride dołączył Piotr "Goryl" Gorczycki na wokalu i można było ruszyć z komponowaniem pełną parą. Będąc wreszcie w komplecie nadszedł czas na pierwszy koncert. A było to 7. stycznia 2007 roku we wrocławskim klubie "Madness". Był to udany debiut, kapela została bardzo ciepło przyjęta, należało więc nie odpuszczać i pracować dalej, żeby cieszyć ludzi porządnym heavy metalem. Ruszyły koncerty po Legnicy, Wrocławiu i okolicach (tu należy wspomnieć o supporcie dla Moonlighta, gdzie to Coward Pride został chyba lepiej przyjety niż sama gwiazda wieczoru).
Po jakimś czasie nastąpiły wielkie zawirowania personalne. Odszedł Śniegu, zaraz po nim Goryl i Oleś. Na perkusji na krótki czas zasiadł były członek naszego rodowitego ESQARIALa "Mieto" Mietelski, jednak sytuacja prywatna nie pozwoliła mu na kontynuowanie gry w Coward Pride. Wkład jego w muzykę "Cowardów" był wielki. Dzięki niemu możecie posłuchać "Milionów Mądrych Głów" "Lost Reason" czy intra ze "Złodziei Marzeń". Rolę basisty przejął Paweł "Żaba" Grześkowiak, który już na pierszej próbie komponując basowe solo do "Milionów Mądrych głów" zapewnił sobie stałą posadę w Coward Pride.
Niestety po kilku zaledwie miesiącach odszedł Mieto. Zaraz po jego odejściu pojawiła się w kręgach zespołu Kaśka "Ruda" Rudnicka, czyli nowe brzmienie Coward Pride - kobiecy wokal. Już od pierwszej próby zachwyciła swoją spontanicznością i nie lada mocnym głosem. Muzyka zespołu nabrała zdecydowanie melodyjności. Nadal jednak brakowało perkusji.
Tą lukę uzupełnił w marcu 2008 roku Michał "Biały"Białka - wielki zboczeniec na punkcie progresywnego metalu i wariat na perkusji. Tu muzyka "Cowardów" nabrała trochę porąbanych skal i połamanych rytmów. Można też było wznowić koncertowanie, i tak to zespół zagrał kilka koncertów na terenie dolnego śląska m.in. supporty dla Maryli Rodowicz, Łez czy Esqariala.
Latem 2008 roku odeszła z Zespołu Ruda, znowu brakuje wokalu ;/. Zaczęły się uciążliwe przesłuchania często wyglądające bardziej na kabaret. Wielu próbowało bardzo usilnie i z wielkim zaangażowaniem, jednak efekty były najczęściej po prostu marne. Wielką niespodziankę zrobiła pewna młodziutka dziewczyna przychodząc pewnego dnia na próbę i wgniatając szczęki członków zespołu w podłogę. A imię jej Karolina. Karolina "Małpa" Tromsa. Zaczęły się próby, w planach były już koncerty więc należało się spieszyć. Mimo irytującej czasem niesubordynacji Małpeczki udało się ją nauczyć utworów i można było ruszyć koncertowo pełną parą. I w takim składzie Coward Pride zaczął sporo koncertować nie tylko na dolnymm Śląsku, ale i daleko w Polsce. Zawiało "Cowardów" nawet na daleką Kurpiowszczyznę, gdzie to na festiwalu "Rykozisko" zostali bardzo mile ugoszczeni.
Pod koniec 2009 roku do kapeli wskoczył Marek "Maretchek" Chłopicki na gitarę rytmiczną i na tym skład kapeli się ustabilizował.
Coward Pride jest kapelą typowo koncertową, na scenie czuje się jak ryba w wodzie i dostarcza publiczności ogromnych porcji energii. Za sobą ma już eliminacje do międzynarodowego festiwalu Rock Nocą, także trzymajcie kciuki!!!!!!!

zdjęcia
  • a381478d5c926287087066b9b65feac4.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280