band.pl

zespół

Creep

Creep

blues rock

www.creep.pl

603886959

Krosno (podkarpackie)

Ostatnie logowanie: 11 lipca 2009

Data rejestracji: 11 lipca 2009

Licznik odwiedzin: 3165

opis

Muzycy blues - rockowego zespołu Creep w rubryce data powstania zespołu umieszczają- listopad 2007r. Wtedy też po raz pierwszy wspólnie z gitarzystą Maćkiem Jurczakiem na próbę zespołu Vabanque przyjechała wokalistka Iwona Kielar. Tych dwoje było wówczas członkami zespołu Orion. Maciek namówił koleżankę do zastąpienia lidera i założyciela Vabanque Wojtka Tuchowskiego, który zdecydował się wyjechać na kilka lat do USA. Tych troje, wspólnie z pozostałymi członkami Vabanque: Krzysztofem Głowackim i Marcinem Zdebem , zagrało dwa znakomite koncerty. Pierwszy, uświetniający jubileusz 15-lecia zespołu odbył się 2 grudnia w krośnieńskim pubie "Monika". Obok VBQ wystąpili tam m.in. Maska, 3B, Krzysztof Dziamba, Robert Lenert, Andrzej Boczar i Jerzy Adamik. Pożegnalny dla Wojtka koncert odbył się 6 stycznia w Lubatówce. Szybko okazało się, że znakomity, mocny głos Iwony, doświadczenie Krzyśka oraz zapał i talent Maćka i Marcina pchnęły zespół na nowe tory. Wokalny "power" kojarzący się z Małgorzatą Ostrowską i Martyną Jakubowicz spowodował przemianę stylu zespołu, którego brzmienie z bluesowego stało się znacznie bardziej rockowe. Nowe kompozycje powstają jak grzyby po deszczu. Dwie z nich : "Chwila zapomnienia" i "Zamykając drzwi" zespół nagrał podczas ledwie kilkugodzinnej sesji w studio "Chinook" w Dębicy pod koniec lutego. W marcu miała jednak miejsce nieoczekiwana sytuacja- z powodów osobistych z gry w zespole zrezygnował Marcin, a w jego miejsce przyszedł Filip Łukaszewicz. Po 6 tygodniach wytężonej pracy z nowym perkusistą zespół zagrał swój pierwszy koncert w nowym składzie w klubie Ranczo w Krośnie, spotykając się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności. Zaprezentował 16 utworów, oprócz 10 własnych covery zespołów Hey, O.N.A., Riders czy Martyny Jakubowicz. Pierwszy plenerowy koncert zespołu odbył się
18 maja podczas Imienin Iwonicza-Zdroju. W sezonie letnim zespół zagrał 10 koncertów, m.in. supportował zespołom Hey, IRA, Oddział Zamknięty, Piersi, KSU. W planach na jesień kolejne koncerty, udział w kilku festiwalach oraz zdobycie funduszy na nagranie debiutanckiej płyty, na którą materiał jest już praktycznie gotowy.

zdjęcia
  • 80eb8a88001cae004dadc8c734db7207.jpg
  • f94da354e6e47d071d7618b5ac51a83f.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280