band.pl

zespół

Cztery Metry Od Chodnika

Cztery Metry Od Chodnika

reggae, rock, alternatywa, ska

czterymetry.pl

602671059

Świebodzin (lubuskie)

Ostatnie logowanie: 14 grudnia 2009

Data rejestracji: 25 stycznia 2009

Licznik odwiedzin: 3312

opis

... pewnego dnia, któregoś z rzędu w roku 2008, spotkali się ot trzej, nawet nie tyle muzycy, bo owo miano jest dość zaszczytnym w świecie kulturalnym. nie tak łatwo na nie zasłużyć, a oni nie chcą nawet się nim posługiwać. ale spotkali się, w salce świebodzińskiego domu kultury, mający niemalże na wysokości czoła buty wszystkich tych, którzy czasem słyszą wydobywające się spod ziemi odgłosy ich emocji, kreowane na dwóch mensfeldach i słownie jednym sonorze. tutaj swoje początki znajduje krasnal, który dla mnie osobiście, jest jakimś przełomem samego mnie, dla chłopaków zdaje się też po trochę. w każdym razie chaotycznie poskładane frazy są zalążkiem czegoś, co swoim wydźwiękiem usypia na czas jakiś.
lecz w końcu spotykają się ponownie, z większym zaangażowaniem, werwą. coś musi się rozpaść, by narodzić mogło się coś. tym razem nie było inaczej. jarek z krzyśkiem porzucają to, co ostatnimi czasy bardziej działało im na nerwy niż izolowało od przekłamanego świata.
i tak zaczęliśmy jeszcze raz, podjęliśmy pracę nad dźwiękiem pod koniec sierpnia 2008. wypracowaliśmy, poskładaliśmy do końca krasnalka, potem poszły w ruch kolejne patenty, każdy z nas miał do wyrzucenia coś z siebie, coś do pokazania i ambiwalentnego przemyślenia. część z nas przeżywała, przeżywa ciężkie chwile w swoim życiu i projekt ów staje się jedynym azylem, mającym nieodłączny związek z białym napisem wygrawerowanym w górnej części tej strony. nazwa jest ekwiwalentem pewnej sytuacji, która spotkała nas, a zostanie sobie w naszym wspólnym umyśle. w umyśle , do którego dostęp zyskał jeszcze jeden wspaniały gość zwerbowany przeze mnie w naszą twórczą przestrzeń i jest z nami na stałe. iwanek, bo o nim mowa, tupie ręką na bębenku wykonanym zapewne z afrykańskiego drewna przez czarnoskórego pankrokowca w rytm jarasowych uderzeń werbla i wypełnia pustkę w analogii perkusyjno-melodyjnej.
po około dwóch miesiącach, nawet niecałych, postanowiliśmy pokazać prawie godzinny materiał naszej wspólnej wypadkowej siły. być może to za wcześnie, być może nie, ale bardzo chcieliśmy podzielić się tym wszystkim ze światem. i zagraliśmy. frekwencja okazała się nieduża, aczkolwiek bardzo ciesząca. ale tak naprawdę jeden odbiorca usatysfakcjonowałby nas w pełni. zostali Ci, co chcieli posłuchać, serdecznie im za to dziękujemy, wiele to dla nas znaczyło.
po występie emocje były różnorodne, momentami nawet antynomiczne. niesamowicie wielkim zaskoczeniem był napływ wszystkich ciepłych słów po powrocie do domu. żaden z nas chyba nie spodziewał się tak pozytywnego odbioru tego, co mieliśmy do powiedzenia. zdajemy sobie sprawę, że tak naprawdę robimy to wszystko jeszcze w sferze amatorskiej, żaden z nas nie jest kimś, kto czułby się wyżej w hierarchii tylko dlatego, że stanął na scenie. i przekonany jestem, że tak nigdy nie będzie. może właśnie to, że jesteśmy takimi ludźmi a nie innymi, pozwala nam porozumieć się ze sobą samym gestem. może dlatego w nas takie zszokowanie ciepłą falą. ale z kolei myślimy, że trochę na to zasłużyliśmy wykorzystując każdą wolną chwilę na dopracowywanie siebie i swoich nutek.

nie mniej jednak, serdecznie, naprawdę serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy kiedykolwiek nas będą chcieli zasłuchać, nawet tym, którzy już nigdy nie będą w porządku.

MP3
zdjęcia
  • 8e8620edb3d62fbc10054b12408059b3.JPG
  • 430b754dead78942929e8f64cbead2f6.JPG
członkowie zespołu
komentarze
Cztery Metry Od Chodnika
Logo Cztery Metry Od Chodnika

16:13, 16 maja 2009

Zapraszamy do zasiorbania kawałeczka z koncertu w "4 Różach dla Lucienne" :)
JAAD
Logo JAAD

23:10, 08 kwietnia 2009

Do 30 kwietnia można nadsyłać materiały na "Lubuskie Derby Muzyczne 2009" a więcej na : http://www.rcak.pl/ - Pozdrawiamy
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280