band.pl

zespół

daab

daab

reggae, alternatywa

daab.prv.pl

warszawa (mazowieckie)

Ostatnie logowanie: 26 maja 2010

Data rejestracji: 26 maja 2010

Licznik odwiedzin: 2622

opis

DAAB-"muzyka serc" Najbardziej rozpoznawalna grupa reggae w Polsce. Zespół załozyli w marcu 1983 r. w Warszawie: Dariusz Gierszewski bębny, Andrzej Zeńczewski wokal/gitara, Artur Miłoszewski/bas i Piotr Strojnowski/wokal/gitara .. W 1984 roku DAABzadebiutował w radio pieśnią o wolności "Przed nami wielka przestrzeń" z singla firmyTonpress -strona B zawierała osobistą wypowiedz do przyjaciela ,który popełnił samobójstwo-piosenkę"Do Plasicka".Tak już pozostało : -uniwersalny przekaz na bazie swoich życiowych doświadczeń. Ogromną popularność zyskał pierwszy album grupy Daab a wraz z nim największy przebój w historii Daabu i całego polskiego reggae."Ogrodu serce" (znany pod nazwą "W moim ogrodzie"). Kolejną płytę- "Ludzkie uczucia". zespół nagrał w 1986 roku .wział w niej udział również Andrzej Krzywy/ póżniej De Mono/ na wokalu,.Lata 80-te to występy na wszystkich dużych festiwalach rock,reggae/Jarocin-kilkanaście razy ,Reggae nad Wartą ,,MuzycznyCamping Brodnica/co roku2te same"gwiazdy"Dżem,DAAB/- Reggae.Pod strzechą.OpoleFestiwal PP , itditd .Podczas Reggae is King w ArenaPoznań -Adrian Sherwood-legenda mixu/dub w Europie/który współpracował ze światowymi gwiazdami reggae,Depeche Mode itp/wyraził się o grupie-" ten band znalazłby robotę/job/ na Jamajce.DAAB odbył wtedy także trasy koncertowe na tzw zachodzie Europy-15razy Berlin Zach,Francja/m.in GibusClub-Paryż -gdzie grali ThePolice i DEEp Purple,AmsterdamMELKWEG-znany z występow LEDzeppellin-do dziś kultowy klub.... ,.wspólne koncerty z LKJ/LintonKwesiJohnson/,TwinkleBrothers/,-
Rosja,Mołdawia,Gruzja,Litwa.Rok 1989 przyniósł trzeci album ("III"), Trzy lata później zespół zdecydował się na ponowną rejestrację tych utworów wydając je - wraz z hymnem "Redemption Song", jako pierwsza płytę kompaktowa w dyskografii grupy).
Swoją dziesiątą rocznicę Daab uczcił wydaniem składankowego albumu "To co najlepsze 1983-93". Nie była to typowa składanka, ponieważ wszystkie umieszczone na niej piosenki muzycy nagrali ponownie, przydając im w ten sposób energii i studyjnego blasku. DAAB wciąż współtworzą jego założyciele: Andrzej Zeńczewski, Dariusz Gierszewski i Artur Miłoszewski. Na koncertach zespół grywa swoje największe przeboje, jak "Fala ludzkich serc", "Kalejdoskop moich dróg", "Fryzjer na plaży", "W moim ogrodzie" Nie wolno" "Przed nami
wielka przestrzeń" wzbogacajac występy rozbudowanymi improwizacjąmi ,ale też coverami Boba Marleya: /No woman no cry","IronLionZion"/. Występy cieszą się powodzeniem,wsród publiczności od 15 -50 lat. a przygotowywana właśnie nowa płyta studyjna z nowymi piosenkami przypomina że hasło "Daab - muzyka serc" jest przesłaniem,a nie reklamowym trickiem.

zdjęcia
  • d12a35d6273d0143299a07ae026b15f5.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280