band.pl

zespół

Dead Matosh

Dead Matosh

Groove metal

www.facebook.com/DMPLOffilcial.

513 625 721

Zaklików (podkarpackie)

Ostatnie logowanie: 18 maja 2015

Data rejestracji: 03 sierpnia 2014

Licznik odwiedzin: 2116

opis

Początki zespołu Dead Matosh sięgają przełomu lat 2004/2005, kiedy doszło do założenia grupy za sprawą m.in. Juranda Skrzypka (wokal, gitara). Zespół w początkowej fazie działalności odnosił się do twórczości takich legend jak Metallica, System of a Down czy Sepultura. Ciekawe brzmienie grupy współgrało z jej niebanalną, dwuczłonową nazwą. Człon „Dead” ma wskazywać na ciężką muzykę i teksty – jak na prawdziwą „metalową kapelę” (z ang. true metal band) przystało. Człon „Matosh” to swoista satyryczno-karykaturalna odpowiedź na ówczesny obraz małej i cichej miejscowości Irena koło Zaklikowa, gdzie doszło do założenia grupy. W owym czasie zespół szybko przeniósł się z ireńskich garaży do najbliższego Domu Kultury. Tam też, na skutek integracji z innymi grupami muzycznymi i jej członkami, do zespołu dołączył Kamil „Nosek” Szymański jako basista. Po kilku miejscowych sukcesach skład osobowy Dead Matosh nieco się skurczył, co spowodowało niemałe perturbacje personalne, które trwały aż do roku 2013. Niemniej jednak, zespół nie przerwał działalności kontynuując próby i dając nieliczne koncerty.

Ograniczona działalność grupy nie przerwała prac nad nowymi utworami, których głównym kompozytorem jest Jurand „Jury” Skrzypek. Choć zespoły nie lubią szufladkowania, najwierniej styl grupy można określić jako groove metal, łączący w sobie elementy thrash, death oraz nu metalu, hardcore’u, metalu progresywnego, a także muzyki biesiadnej. Z kolei teksty piosenek, pisane głównie w języku angielskim, poruszają szeroką tematykę problemów społecznych, psychiki człowieka, problemów życia codziennego czy też wyzwań, przed jakim stoi współczesna cywilizacja.

We wrześniu 2013 doszło do skompletowania i ustabilizowania składu zespołu, który aktualnie tworzą: Jurand „Jury” Skrzypek (gitara rytmiczna, wokal), Kamil „Nosek” Szymański (gitara prowadząca), Robert „Kochu” Koch (bas, wokal wspierający), Jakub „Qba” Nawrocki (perkusja). Od tego czasu zespół ze zdwojoną siłą dynamicznie ćwiczy materiał obejmujący 28 utworów w celu zaprezentowania się i oszołomienia szerszej publiczności.

W sierpniu 2014 roku zespół wydaje czterościeżkowe demo, obejmujące utwory: "FACE OF JIHAD", "CAPITALIST", "DARKNESS INSIDE" oraz "CHEAPER WINE". Materiał jest dostępny w całości na kanale youtube zespołu DM. Demo zostało wyprodukowane wyłącznie dzięki zaangażowaniu członków zespołu, którzy korzystali z wyposażenia GOK w Zaklikowie. Sprawdź nasz kanał youtube!

newsy
  • [03 sierpnia 2014] DEMO
zdjęcia
  • f925f865937928b0d7ca4e4bfa0e36e5.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280