band.pl

zespół

De Indigo

De Indigo

rock, alternatywa

deindigo.weebly.com

782 295 103

Kalisz (wielkopolskie)

Ostatnie logowanie: 05 stycznia 2012

Data rejestracji: 25 grudnia 2011

Licznik odwiedzin: 2570

opis

Skład zespołu:

Dawid Staniek – Wokal; Gitara
Paweł Marciniak – Gitara
Hubert Staskiewicz – Bas

Członkowie zespołu De Indigo pochodzą z różnych miejscowości (Pleszew, Poznań, Kalisz), natomiast poznali się na studiach w Kaliszu. Pomimo tego, że każdy z nich już ukończył studia i obecnie mieszka w innym mieście, próby nadal odbywają się w Kaliszu i zespół działa jako kaliski. Założycielami zespołu są Dawid Staniek (wokal, gitara) oraz Aleksander Saczko (były członek zespołu). De Indigo jest mieszanką alternatywnego rocka z elementami metalu i melodyjnymi liniami wokalnymi.

Zespół występował w dużych salach koncertowych: Progresja - Warszawa, Stop Line, Colosseum - Grodno (Belarus), a także w mniejszych klubach (Afera - Ostrów Wlkp., Brogans, Johny Rocker - Poznań, Pod Muzami - Kalisz, A2 Kwadrat - Legnica itd.). De Indigo interesują się także media publiczne. Utwory zespołu można było usłyszeć, między innymi w Programie 3 Polskiego Radia, a także w Radiu Eska Rock. Zespół wystąpił w godzinnej audycji Made in Poland Radia Centrum, a także w audycji w Poznańskim Radiu Afera. Udzielał wywiadów w wielu radiach internetowych i studenckich. W programie Okno na Wielkopolskę w TVP Poznań, zespół udzielił wywiadu na temat działalności koncertowej i uczestnictwa w imprezach charytatywnych. O zespole De Indigo powstał także odcinek w programie Pralnia Muzyczna dla TVP Kalisz. Zespół co roku gra na Juwenaliach i wspiera koncertowo Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

komentarze
jorge

06:47, 03 maja 2015

Najlepszy zespół rockowy jaki pojawił się na polskiej muzycznej scenie.Prawdziwa rewelacja. George.Poznań
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280