band.pl

zespół

Dawid Dejf Motyka

Dawid Dejf Motyka

Pop, Rock, RNB, Electro, House, Techno, Akoustic

www.dejf.pl

Skrzyszów / Tarnów (małopolskie)

Ostatnie logowanie: 18 lutego 2010

Data rejestracji: 24 grudnia 2006

Licznik odwiedzin: 2085

opis

Artysta ten pierwsze kroki w komponowaniu zaczął stawiać w 1997 roku, szybko jednak pojął, że muzyka to cel, który będzie wypełniać i zmieniać jego codzienną rzeczywistość.

News :

Dawid " Dejf " Motyka tworzy solowo oficjalnie od 2000 Roku. Obecnie pracuje nad pierwszą debiutancką płytą, której nadejście poprzedzi maxi singiel. Zawartość pierwszego krążka wypełni ponad 10 kompozycji powstałych w latach 2000/2009... Tytuł płyty nieoficjalnie nosić będzie nazwę " x3 części mnie " Styl jaki zaprezentuje artysta to : Pop, Brit pop, Gruange, Soft Rock, RNB, Rock, Alternatywa, Dance, Elektro, House, techno, Akoustic. Kompozytorem, aranżerem i producentem, realizatorem, a także jedynym wgrywającym muzykiem jest sam Dawid " Dejf "Motyka. Płyta jest realizowana w jego prywatnym studiu " Other Studio "

Biografia :

Moja przygoda z komponowaniem i koncertowaniem tak na poważnie zaczęła się w 1999 roku.. Prawdziwe moje oblicze dopiero ujrzeli pierwsi, gdy w 2000 roku dostałem się do finału programu " Start w TV-Enie, Meta na Scenie " zainicjowanego przez telewizję TVN. Następnie pół roku później, u boku Gabryela Fleszara, który okazał się być zwycięzcą wywalczyłem finał będąc w 15 najlepszych. Casting ten został zorganizowany przez dużą i w ówczesnym czasie cenioną wytwórnie - Polygram Polska. Po tych sukcesach, zostałem zaproszony do grupy " Scream " by tam w roli basisty i wokalisty stać się liderem. Zespół w ówczesnym czasie robił dużą karierę na tarnowskim rynku muzycznym. Występy te były znaczące dla mojej kariery. Piosenki mojego autorstwa "Strach" i "To Ty" w tym także, zespołu Scream "Spleen" można było usłyszeć w wielu dobrych polskich rozgłośniach radiowych, min.: Radio Merkury - Poznań, Radio Maks - Tarnów, a także w Lublinie, Nowym Sączu i Przemyślu. Do tego piosenka "To Ty" szybko zaistniała na listach przebojów, odnosząc spory sukces komercyjny. Od tego momentu wzrosło zainteresowanie grupą i dokonaniami muzycznymi. Zainteresowali się nami nie tylko zwykli słuchacze ale też wytwórnie muzyczne takie jak : Sony Music Polska i MTJ. Zmotywowało mnie to do nauki. Doskonaliłem się muzycznie u Pawła Mazura - na gitarze basowej i na Akademii Wydziału Jazzu w Krakowie - wokalnie. Niestety po tych sukcesach i nadziejach przyszedł czas na najgorsze. Zespół się rozpadł. Nie był to łatwy dla mnie moment. Mimo to nadal „ żyły ” we mnie bardzo udane piosenki. Chciałem ukończyć to co zacząłem, a mianowicie nagrać płytę. Całą odpowiedzialność tworzenia i produkowania postanowiłem wziąć na siebie. Czas od 2000 do 2007 roku wykorzystałem więc możliwie maksymalnie na komponowaniu i aranżowaniu swoich pomysłów. W między czasie brałem udział w castingach i festiwalach na terenie całej południowej Polski. Szybko zrozumiałem, że prawdziwa droga artysty polega nie na kopiowaniu innych, a na „odnajdywaniu samego siebie". Przerwałem wiec naukę w Akademii i u Pawła zamykając się w domu, by tam pracować nad swoim stylem. Gdy w 2005 roku nagrałem profesjonalnego singla pt. "Wspomnienie" marzyłem, że ukaże się on szerszej publiczności. Jednak napotkałem na poważne problemy związane ze znalezieniem sponsora do nagrania i promocji piosenki. Postanowiłem więc kosztem wielu wyrzeczeń zbudować studio ( http://www.otherstudio.pl ), by tam tego dokonać.

News:

Uwaga KONKURS! - "Artysta Tygodnia"

Do wygrania są bardzo cenne nagrody! min. profesjonalna płyta, teledysk, reportaż i wywiad, sesja zdjęciowa, mikrofon wokalny estradowy, słuchawki studyjne, stroik gitarowy, Mp5 i wiele więcej!

Ściągnij regulamin konkursu (PDF) z:

http://www.othercenter.pl/viewtopic.php?f=187&t=51

Konkurs ten powstał zarówno dla znanych jak i dopiero początkujących artystów sceny polskiej - w tym także dla fanów!

Więcej info na forum:

http://www.othercenter.pl

Zapraszam
Dawid "Dejf" Motyka

kontakt:http://www.otherspace.pl
http://www.otherstudio.pl
http://www.othercenter.pl
http://www.dejf.pl

MP3
zdjęcia
  • 97d82573106088f514955b2ea5972c32.jpg
  • cc52e504026466e92ce1fbb6a9d09dfb.jpg
  • dc69ed872130bbbf7a91d0960e490921.jpg
  • 1ab0a6552f25ed461ebf4bd43c2bbb3e.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280