band.pl

zespół

Delirium Band

Delirium Band

blues, rock

delirium.art.pl/

Wrocław (dolnośląskie)

Ostatnie logowanie: 27 stycznia 2013

Data rejestracji: 09 kwietnia 2009

Licznik odwiedzin: 1662

opis

Delirium Band, czyli zespół majaczeniowy, istnieje od listopada 2009. Zespół gra autorskie piosenki oraz covery. Wychodząc z bluesowych korzeni, muzycy sięgnęli po utwory z innych gatunków, tak więc obecnie muzykę formacji można określić jako żywiołową i energetyczną mieszankę rock'n'roll'a, blues'a, rock'a, rhythm&blues'a i funk'u. Jednak nie zamykając się na żadne gatunki, zespół stawia przede wszystkim na solidny groove i dobrą zabawę. Ich występy cechuje rock'n'roll'owa atmosfera i obfite after-party.

W skład Delirium Band wchodzą: Michał Zborowski (wokal), Henryk Borsiak (gitara, wokal), Piotr Chrapusta (bas, wokal) oraz Kuba Drozdowski (perkusja). Gitarzysta współpracował m.in. z: Jackiem Krzaklewskim (Perfect), Martyną Jakubowicz, wrocławskim zespołem Natural Dread Killaz, East West Rockers, a także z zagranicznymi wykonawcami: Marlene Johnson, Yah Meek. Basista i perkusista grali razem przez prawie 3 lata w poprzedniej kapeli, mają za sobą występy na jednej scenie z wykonawcami takimi jak: TerryMan, Brathanki, Easy Rider, Hoodoo Band, The Crackers i inni. Zespół ma na swoim koncie koncerty m.in. w klubach: Alibi, Alive, Bohema, Guinness, Impressa, Madness, Nietota, Od zmierzchu do świtu, Ośrodek, Strefa Zero, Szajba, Tawerna, Wagon, a także w salonie EMPIK, Galerii Dominikańskiej i wielu innych miejscach.

Członkowie składu nie stronią również od licznych wyjść, niemających już tak wiele wspólnego z graniem. Cenią sobie rozmaite formy integracji i rozrywki, nigdy jednak nie porzucając swojej misji zaszczepiania rock'n'rollo'wego ducha wszędzie tam, gdzie dane jest im spędzać wspólny czas. Muzyków można często spotkać w pubie "Bałagan", gdzie upodobali sobie rozprawiać o muzyce, sztuce i wszystkich ważnych oraz interesujących zagadnieniach.

zdjęcia
  • e7b834633e2ffd620ba28f6259e16722.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280