band.pl

zespół

Divine Weep

Divine Weep

heavy metal, metal

www.divineweep.pl

695972568

Białystok (podlaskie)

Ostatnie logowanie: 16 lutego 2014

Data rejestracji: 16 lutego 2014

Licznik odwiedzin: 2171

opis

Zespół Divine Weep został założony przez Barta (git.) i Dara (perkusja) w roku 1995, pierwotnie jako kapela black metalowa. W początkowym składzie zespół zagrał ok 30 koncertów i nagrał pierwsze demo "Promo 97", które zostało dobrze odebrane zarówno w kraju jak i zagranicą, czego dowodem jest m.in. emisja utworów z dema w undergrundowej liście przebojów w Tokio.

Preferencje muzyczne obu muzyków zmieniały się w raz z upływem czasu oraz coraz większą dojrzałością muzyczną. Zespół przestał grać regularne próby i koncerty.

Następnie w okolicach lat 2001-2005 powstały pierwsze pomysły Barta w obecnym heavy power metalowym stylu. Skontaktował się on z drugim liderem kapeli i zespół wrócił do grania prób. Drugie demo zespołu, tym razem już w obecnym klimacie zostało stworzone mniej więcej w roku 2010 i zawierało sześć autorskich kompozycji oraz jeden cover zespołu Iron Maiden. W roku 2011 do zespołu dołączył gitarzysta rytmiczny Przemo, a na początku 2012 basista Jano i skład ustabilizował się. Obecnie Divine Weep ukończył prace nad swoim pierwszym, pełnym wydawnictwem, gdzie znajdują się utwory skomponowane w heavy power metalowym stylu.

W maju 2013 roku do zespołu dołącza wokalista i frontman Igor Tarasewicz. Skład ambitnie się promuje i koncertuje

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280