band.pl

zespół

Dolina Cieni

Dolina Cieni

metal

www.dolinacieni.pl

Myślenice (małopolskie)

Ostatnie logowanie: 29 listopada 2017

Data rejestracji: 29 listopada 2017

Licznik odwiedzin: 675

opis

Początki zespołu Dolina Cieni sięgają odległego 2002 roku. W tym czasie w Myślenicach powstał zespół Fame Fatal, założony przez dwóch przyjaciół Dawida Golonek i Marka Węgrzyn. Zafascynowani muzyką metalową stworzyli własny zespół, którego skład uzupełnili: Mateusz Golonek (gitara), Marek Górka (gitara) i Marek Dzieża (perkusja). Dzięki polskim tekstom oraz mieszaniu różnych odmian metalu, Fame Fatal zaczęło tworzyć własne rozpoznawalne kompozycje. Po kilku miesiącach zespół zaczął koncertować oraz brać udział w przeglądach zespołów amatorskich z mniejszymi i większymi sukcesami.

Z biegiem czasu nastąpiła zmiana perkusisty – w miejsce Marka Dzieży wskoczył Grzegorz „Beny” Szczygieł. W tym składzie zespół zarejestrował dwie płyty demo, na których znalazło się kilkanaście utworów. Po pierwszych przygodach z nagrywaniem Fame Fatal zaczął występować w różnych zakątkach południowej Polski. W roku 2008 nastąpiła zmiana na stanowisku gitarzysty. Damian Łapa zastąpił Mateusza Golonek. Rozpoczynają się również przygotowania do nagrania pierwszej profesjonalnej płyty. W 2010 roku zespół wydaje płytę „Ukryte zło” zrealizowaną w studiu Rapid Fire. Z biegiem czasu i nabytego doświadczenia zaczęły powstawać nowe utwory, które wzniosły wiele nowatorskich i niespotykanych dotąd rozwiązań w działalności zespołu. Przez około rok czasu zespół skupia się na tworzeniu materiału na nową płytę. Rozpoczynają się pierwsze próby aranżacji instrumentów klawiszowych, które nadają nowego oblicza utworom. W związku z tym, chcąc utrzymać spójność warstwy lirycznej i muzycznej, zespół w 2014 roku zmienia nazwę na „Dolina Cieni”. Pod nowym szyldem rozpoczyna rejestrację materiału. Przez kilka miesięcy zespół pracuje nad realizacją i produkcją debiutanckiej płyty. W styczniu 2015 roku na światło dzienne wychodzi płyta „Wzgórze Tysiąca Dusz”, która od razu spotyka się z pozytywnym odbiorem słuchaczy i recenzentów. Tuż po wydaniu płyty następuje zmiana personalna. Nowym gitarzystą zostaje Marek Czarniak, który zastępuje Marka Górkę.

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280