band.pl

zespół

DUBSKA

DUBSKA

reggae

www.dubska.art.pl

+48 697 265 515

Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)

Ostatnie logowanie: 02 sierpnia 2007

Data rejestracji: 02 sierpnia 2007

Licznik odwiedzin: 2183

opis

O DUBSKA

Zespół Dubska powstał w Bydgoszczy w 1999 roku. Początkowo grupa grała szeroko pojętą muzykę dub. Dała się poznać jako kapela nieszablonowa i jedyna w swoim rodzaju, grająca w większości instrumentalne utwory, w których wiodącą rolę odgrywała rozbudowana sekcja dęta. Później stopniowo muzyka zespołu ewoluowała w stronę bardziej piosenkową, nie pozbawioną jednocześnie elementów dubu.

W 2005 roku wytwórnia Mami Records wydała pierwszą oficjalną płytę grupy zatytułowaną po prostu "Dubska". Płyta zawierała 13 reggae�owych piosenek, z których największą popularność zdobyły takie utwory jak "Raj", "Subway", "Wiatr", czy "Reggae music". Od tej pory zespół zaczął regularnie koncertować. Wystąpił na większości festiwali reggae w Polsce, takich jak: Afryka w Toruniu, Ostróda Reggae Festiwal, Winter Reggae w Gliwicach, Gorzyce Reggae Festiwal, Nie Zabijaj w Olesnie, Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim, Reggae nad Wartą w Gorzowie Wielkopolskim�a także na Przystanku Woodstock.

Grupa wyjechała na koncerty do Grecji, zagrała też trasę po Polsce z zaprzyjaźnionym zespołem Upside Down. Płyta Dubska zebrała bardzo pozytywne recenzje zarówno krytyków jak i publiczności. Charakterystyczny styl, dwóch równorzędnych wokalistów, genialna sekcja rytmiczna i świetna sekcja dęta, to główne zalety zespołu, które sprawiają, że kapela jest świetnie przyjmowana na koncertach i pomimo młodego wieku jest zaliczana do najlepszych grup reggae w Polsce. Reggae-kwartalnik "Free Colours", umieścił w drugim numerze wyniki plebiscytu podsumowującego 2005 rok na polskiej i zagranicznej scenie reggae. Dubska znalazło się w gronie finalistów trzech kategorii � Najlepsza płyta polska, Największa polska muzyczna nadzieja i Najlepszy polski debiut płytowy.

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280