band.pl

zespół

Egoistic

Egoistic

metal, heavy metal

https://www.facebook.com/pages/Egoistic/309346155762790?fref=ts

Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)

Ostatnie logowanie: 08 kwietnia 2013

Data rejestracji: 21 marca 2013

Licznik odwiedzin: 1428

opis

Początki obecnego kształtu Egoistic sięgają czasu reaktywowanego w roku 2008 Legions of Death działającego do połowy 2009, grającego mieszankę death/heavy/thrash metalu w składzie Szymon S. Priebe - gitara i wokal (dawniej w Land of Anger), Sigmar - gitara, Lestath - perkusja (obaj niegdyś w Sammath Naur), Przemek Tomaszewski - bas. To w tamtym okresie powstały takie utwory jak Welcome i Devaluation. Zespół rozpadł się wiosną 2009 roku. Szymon kilkukrotnie próbował odbudować zespół lecz bezskutecznie.

Dopiero wiosną 2011 roku w porozumieniu z Natalią "Naylhą" Gburzyńską, grającą do tej pory na klawiszach w Mala Herba, zrodziła się wizja nowego zespołu, którego muzyka miała być nieoczywista i łączyłaby w sobie dramatyczny heavy metal z nostalgicznym klimatem i skwaszonymi, elektronicznymi wpływami, z których znana jest Naylha. W tym czasie dla zespołu przyjęta została nazwa Egoistic, która była oczywista - żadna inna nie była brana pod uwagę. Odnosić się miała do treści kompozycji. Dalekich od polityki, kwestii społecznych i innych przyziemnych bzdur, treści skupionych wokół samych twórców, osobistych i głębokich ale bez przesady.

Do zespołu dołączył basista Maciej Kudalski znany szerzej jako Łańcuch, a skład uzupełnił perkusista Michał Kośmider. W takim składzie zespół przygotował osiem utworów i w połowie czerwca 2011 rozpoczął nagranie debiutanckiego koncept albumu w studiu Invent Sound pod okiem Sigmara. Prace nad płytą ukończono 31 października (w Halloween) 2011. Od razu Egoistic przystąpił do pracy nad kolejnymi utworami i koncertowania.

W kwietniu 2012 skład zespołu dopełnił Igor "KilleR" Kościelniak znany z ekipy bydgoskich thrasherów Deathinition zajmując nieobsadzone dotąd stanowisko drugiego gitarzysty. Po zagraniu serii koncertów promujących "No Sleep" w grudniu 2012 r. został zastąpiony przez młodziutkiego i bardzo utalentowanego Przemka Kiełpińskiego. W tym samym czasie na stanowisku basisty również nastąpiła zmiana. Macieja, który postanowił skupić się na pracy w zespołem Infliction zastąpił Adam Napora.

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280