band.pl

zespół

El Schlong

El Schlong

metal, thrash metal, hardcore, progresywny metal

www.myspace.com/elschlong

Berlin (lubuskie)

Ostatnie logowanie: 28 maja 2011

Data rejestracji: 28 maja 2011

Licznik odwiedzin: 2062

opis

Jak sami o sobie piszą:
„Tak, nasza nazwa jest głupia, i nie, nie przejmujemy się tym. Nazwa zespołu jest po prostu nazwą firmową jak Cadburys albo McDonalds. Nazwa nie wpływa ani odzwierciedla muzyki, którą gramy. To jest dla nas mało ważne.”
Tako rzecze gitarzystka/wokalistka Leah Hinton.

To właśnie ona założyła El Schlong w Dunedin (Nowa Zelandia) w 2003 razem z muzykiem Nickiem Baldwinem grającym na basie. Swój charakterystyczny styl i umiejętności szlifowali na studenckiej punkowo/metalowej scenie przed przeprowadzką do stolicy w 2005 roku.

Wellington zobaczyło zmianę w stylu, który transformował z „dziwacznego i optymistycznego” do cięższego i bardziej złożonego. Skutkiem tego było również przybycie ich obecnego perkusisty Jordan Tredray oraz rozstanie z pierwszym wokalistą. Podczas pracy nad ich debiutanckim albumem połączonym z przeprowadzką na drugą stronę Świata- do Londynu, trzech członków El Schlong rozłożyło pomiędzy siebie wokalne obowiązki.

Debiutancki album, “The Baddies Are Coming” został nagrany w kwietniu 2008 i otrzymał bardzo dobre recenzje na całym świecie. Album zawiera szerokie muzyczne spektrum, przechodząc od metalu do dziwnych, niepokojących dźwięków oraz wszystkiego co możliwe pomiędzy nimi. Tak jak szatan w wannie zaskoczony przez włos łonowy na imbirowym mydle… Animowany wideoklip stworzony dla tytułowej piosenki zajął drugie miejsce w „Handle the Jandle music video awards” w 2010.

W sierpniu 2010 zapakowali swoje torby i wyruszyli z powrotem na południową półkulę na wyjątkowo owocną wycieczkę z powrotu do domu. “Time/Place” został nagrany w sierpniu 2010 w Nowej Zelandii. To jest wielki krok naprzód w porównaniu do ich poprzedniego albumu i pokazuje rozwój muzyczny zespołu. Jest jednocześnie epicki i minimalny, gwałtowny i delikatny, przejmujący i ciężki.

Jaki właściwie gatunek muzyki grają ? Może awangardowy metal opisuje to najlepiej ale by ich naprawdę usłyszeć, musisz wsłuchać się w siebie. A nazwa? Możesz ich kochać albo nienawidzić ale na pewno nigdy nie zapomnisz El Schlong…

zdjęcia
  • e1c724f900dae6201e705508cb902710.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280