band.pl

zespół

Epicurus

Epicurus

metal, metalcore, rock, heavy, groove

www.epicurus.pl

Będzin (śląskie)

Ostatnie logowanie: 27 października 2018

Data rejestracji: 12 stycznia 2015

Licznik odwiedzin: 1162

opis

Epicurus:
Nowo powstały zespół z Zagłębia Dąbrowskiego, grający mieszaninę ciężkiej, około metalowej muzyki. Dużo ciężkich riffów, gitarowych melodii, solówek oraz czystych wokali dopełnionych screamami. Epicurus tworzy piątka młodych chłopaków, którzy są głodni gry i osiągnięcia czegoś wielkiego. Już po kilku próbach okazało się, że dogadują się świetnie i od razu po skomponowaniu kilku utworów postanowili uwiecznić je na EP`ce pt: „Spowiedź”, która miała premierę 01.03.2015r.

Biografia:
Zespół powstał w sierpniu 2014 roku. Wtedy to gitarzysta i założyciel – Daniel (Dani) Ząbczyński zaproponował wspólną grę Karolowi (Charles) Fujarskiemu. Stało się to podczas nagrywania śladów gitarowych przez Charlesa, na płytę jego zespołu HOAX w domowym studiu u Daniego. Bez chwili zawahania Karol zgodził się na grę i zaproponował, że na perkusji może grać jego brat – Kamil. Jako, że Daniel próbował już wcześniej skompletować kapelę razem z Krystianem Krzykwą (Bas), nie było problemu z obsadzeniem pozycji basisty. Do pełni szczęścia pozostał tylko wokal. Daniel znał już wcześniej Bartka Psurka, z którym grał w Disephii, (drugim zespole Daniego). Zaproponował mu więc grę w projekcie, który na tym etapie nie posiadał jeszcze swojej nazwy. Bartek, grający jeszcze w innym zespole Hostile Dogs, postanowił spróbować. Próby zaczęły odbywać się od września 2014. Po kilku próbach, zgraniu pierwszych pomysłów, nazwaniu kapeli Epicurus i stworzeniu czterech utworów, chłopaki postanowili je zarejestrować. W styczniu 2015 weszli do domowego studia Daniego i nagrali Epkę pt: I: Spowiedź. Płyta została, nagrana, zmiksowana i zrealizowana w pełni domowym sposobem. Jeszcze przed wydaniem epki, Epicurus miał debiut sceniczny na Przeglądzie Kapel Studenckich w Gliwicach. I: Spowiedź miała internetową premierę 01.03.2015r, można posłuchać ją m.in. na YouTube, Spotify, Deezerze, WiMP, Itunes. 01.04.2015r spełniły się nasze marzenia, płyta została wydana na krążku w formie digipacka.

Więcej o nas:
http://www.facebook.pl/epicuruspl
http://www.instagram.com/epicuruspl

zdjęcia
  • 9b2394311b88115960b88804fb47c48a.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280