band.pl

zespół

ETHNOHOLIC

ETHNOHOLIC

folk, folklor, world music

www.ethnoholic.pl

+48609734044

Wrocław (dolnośląskie)

Ostatnie logowanie: 25 kwietnia 2009

Data rejestracji: 04 lutego 2009

Licznik odwiedzin: 1910

opis

Zespół tworzą:

* Olga Jurczyszyn – śpiew, instrumenty perkusyjne
* Anita Janukiewicz – skrzypce, śpiew
* Majka Janukiewicz – skrzypce, bębny wszelkiego rodzaju
* Dominika Białostocka – gitara
* Tomek Zawiślak – akordeon, śpiew
* Andrzej Pindelski – kontrabas, gitara basowa


Zespół ETHNOHOLIC powstał spontanicznie w listopadzie 2008 roku podczas przygotowywania repertuaru koncertowego dla jednego z klubów, jako wspólny projekt zapaleńców folkujących od lat we wrocławskich kapelach. Nie rezygnując z naszych przyjaźni muzycznych z takimi zespołami jak BURAKY czy SEMENCA postanowiliśmy pograć też trochę wspólnie.

Muzycy ETHNOHOLIC biorąc udział w poszczególnych projektach muzycznych występowali na wielu prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą, ale najważniejszym dla nich wciąż pozostaje stare, dobre, tradycyjne muzykowanie, choćby dla samych siebie, ale w doborowym towarzystwie.

Inspiracją niezmiennie pozostaje folklor, zarówno ten wykonywany technikami tradycyjnymi, ze szczególnym uwzględnieniem śpiewu tzw. białym głosem, jak i folk w interpretacjach współczesnych. Wciąż się rozwijamy – bliski nam jest folklor karpacki, ale w naszym repertuarze znajdują się też pieśni cygańskie czy bałkańskie. Nieustannie czerpiemy ze skarbnicy naszych wschodnich sąsiadów – głównie z niesamowicie symbolicznego i poetycznego folkloru ukraińskiego, ale wciąż chętnie odkrywamy nowe regiony.

zdjęcia
  • c5b652c67b743d2a88b955180462213e.png
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280