band.pl

zespół

EWA KISIELEWSKA

EWA KISIELEWSKA

blues akustyczny, ballada średniowieczna, poezja

www.myspace.com/ewakisielewska

0-605 722 236

Kętrzyn (warmińsko-mazurskie)

Ostatnie logowanie: 23 czerwca 2010

Data rejestracji: 03 września 2007

Licznik odwiedzin: 4567

opis

Zamiłowanie do muzyki przejawiałam już w łonie matki. Wszak 4 września płodnego roku 1977 przywitałam ten świat głośnym wrzaskiem (rockowym?). Tak twierdziła mama. Pamiętam pierwsze solowe popisy przed moją prababcią. Już wtedy za śpiewanie dostawałam pierwsze granty (cukierki).
Debiut sceniczny nastąpił w wieku 5 lat. Było to na deskach nieistniejącego już Kinoteatru w jednostce wojskowej. Okres podstawówki to muzyczna przygoda w szeregach szkolnego chóru. Na początku lat 90-tych zamarzyło mi się śpiewanie solowe, najlepiej w zespole rockowym. Na jednym z klasowych biwaków zapragnęłam także nauczyć się grać na gitarze. Wpływ grających i śpiewających równieśników zrobił swoje i wkrótce osiągnęłam zamierzone cele. W tamtym czasie byłam regularnym bywalcem koncertów organizowanych w Młodzieźowym Domu Kultury w Kętrzynie. To właśnie tam szukałam odpowiednich muzyków do zespołu.
Pierwsza kapela JAMSESION powstała 1992 roku. Poruszaliśmy się w kręgach poezji śpiewanej, a swój repertuar prezentowaliśmy na organizowanych wówczas Nocach Teatralnych w Kętrzynie, a także w okolicznych miejscowościach. Rok później stworzyłam formację HENDYADYS wykonującą gotyckiego rocka ze słowami mojego autorstwa, która przez trzy lata zagrała serię lokalnych koncertów. W tym czasie miałam okazję współpracować w składzie m.in. z Arturem Frankowskim (obecnie cenionym artystą - fotografikiem) oraz Tomaszem "Macabre" Korzeniewskim (ex - PAGAN TEMPLE, obecnie DISLOYAL). Po rozpadzie składu w roku 1996 powołałam do życia grupę PULS. Nasz "schizoidalny rock" był ciepło przyjmowany przez kętrzyńską publiczność. Rok 1998 to to czas, kiedy pęd ku wiedzy zagnał mnie na siedem lat do Warszawy. Był to zdecydowanie najpłodniejszy okres w moim życiu artystycznym.
W 2000 r. z "regałową" grupą NOWA KULTURA nagrałam w szczecińskim studio "Elvis von Tommato" płytę zatytułowaną "Dread Voice", która ukazała się nakładem wytwórni "Jimmy Jazz Records". W tamtym okresie współpracowałam wokalnie m.in. z zespołami STAGE OF UNITY, WSZYSTKIE WSCHODY SŁOŃCA, LENIWCE,JURA, PONTON CLUB, VIVIEN BRYLEWSKĄ, VOO VOO (nagrałam z nimi utwór "Wyluzuj czapkę"). Z tymi ostatnimi oraz z towarzyszącym chórem miałam okazję wystąpić na deskach Teatru Małego w Warszawie.
Pod koniec 2005 r. powróciłam do rodzinnego Kętrzyna, gdzie od 2006 kontynuję działalność w projekcie solowym oraz w zespole DRA.CO.

IDEA PROGRAMU AUTORSKIEGO
EWY KISIELEWSKIEJ
Od dawien dawna po całym świecie od dworu do dworu, od karczmy do karczmy chodzili wędrowni grajkowie. W swoich pieśniach opowiadali o bitwach, nieszczęśliwych miłościach, intrygach
i wszelkich innych historiach, które zasłyszeli lub których doświadczyli. Warmia i Mazury są krainą pełną takowych legend i przekazów. Chcąc odtworzyć formę zapomnianego już zawodu pieśniarskiego, a także przybliżyć historie różnych wydarzeń tych ziem sięgnęłam do średniowiecznej tradycji twórczości balladowej. Moją inspiracją są również legendy i podania, które poznaję w czasie licznych podróży po Polsce. Warto zapoznać się z niesamowicie interesującą historią nieszczęśliwej miłości, która wydarzyła się w rodzie Hoverbacków z Nakomiad czy smutnych losów Damy z Liwu.

Moje koncerty mają charakter muzycznych opowiadań. Nastawiam się na mistyczny przekaz historii ilustrowanych balladową muzyką. Dzięki temu oprócz walorów artystycznych stanowią one dla słuchaczy niesamowitą okazję edukacji historycznej, a także zachętą do odwiedzania miejsc, o których śpiewam. Każda z ballad posiada określoną puentę i morał. Dlatego też publiczność może zażywać w czasie występu uczty duchowej z konkretnym przekazem. Myślę, że dla wielu osób jest to niezwykła możliwość alternatywnego poznawania naszego kraju i regionu.

MENAGEMENT:
WOJCIECH CARUK
TEL. KOM. 0 - 605 722 236
E-MAIL:

MP3
zdjęcia
  • 060e03804cdd31f095c3a31f7553f1c8.JPG
komentarze
sandman

09:31, 01 marca 2008

powodzenia
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280