band.pl

zespół

Fabryka

Fabryka

rock fantastyczno-naukowy

www.fabryka.info.pl

881 223 079

Warszawa (mazowieckie)

Ostatnie logowanie: 01 listopada 2013

Data rejestracji: 19 września 2006

Licznik odwiedzin: 1775

opis

FABRYKA to oryginalne połączenie melodyjnej poezji, klasycznego rocka oraz brzmień elektronicznych. Zespół wypracował własny styl, który niektórzy określają jako rock fantastyczno-naukowy. Grupa odwołuje się do wartości humanistycznych. Oprócz muzyki do własnych słów, grupa przygotowała oprawę polskich poezji (Wyspiański, Baczyński, Gajcy, Szczepański).
Projekt powstał w 2004 roku z inicjatywy wokalisty, kompozytora i autora tekstów Sylwestra Domańskiego przy udziale gitarzysty – Jarka Krzyżaniaka. Mimo, że skład zespołu wielokrotnie się zmieniał grupa funkcjonuje do dziś zachowując swoje charakterystyczne brzmienie Przez kilka lat zespół koncentrował się na działalności koncertowej - w klubach jak i na dużych imprezach na terenie kraju. W maju 2011 r. zespół wydał płytę - "Rock fantastyczno-naukowy", nagraną w Izabelin Studio. Na płycie znalazło 12 utworów. Każdy z nich to poetycka opowieść o przeżyciach i rożnych myślach – czasem prawdziwych – postaci. W jednym z utworów grupa odwołuje się do klasyki literatury narodowej, cytując fragment tekstu „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Z okazji XXX rocznicy Stanu Wojennego, zespół wydał mini-płytę “Coś się stało” - do tekstów bydgoskiego poety Piotra Kubiaka, poświęconą Polsce początku lat 80-tych.
Niedawno Fabryka ukończyła nagrywanie płyty „Sierpień” poświęconej poezji Kolumbów. Prace nad obróbką dźwięku w warszawskim Hear Studio są na ukończeniu. W sierpniu 2013 r. Fabryka wystąpiła na kilku koncertach z okazji 69 rocznicy Powstania Warszawskiego, które zostały owacyjnie przyjęte przez publiczność.

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280