band.pl

zespół

Fabula Rasa

Fabula Rasa

rock,poezja,alternatywa

www.fabularasa.pl

Zielona Góra (lubuskie)

Ostatnie logowanie: 28 czerwca 2019

Data rejestracji: 29 maja 2013

Licznik odwiedzin: 1720

opis

Zespół Fabula Rasa narodził się ze współpracy członków zielonogórskiego, blues-rockowego zespołu Mamy Prąd oraz wokalisty grupy Mate, będącego mieszanką muzyki folkowej, jazzu i reagge. W nowo ukształtowanym projekcie także można się doszukać wielu inspiracji muzycznych np. drum and bass bądź trip hop, jednak zawsze pozostaje mocny gitarowy fundament, na którym oparta jest muzyka.

Mówiąc o grupie Fabula Rasa, nie sposób nie wspomnieć o koncepcie jaki jej towarzyszy. Główną osią pomysłu na zespół jest wykorzystanie tekstów Edwarda Stachury. Jednak Fabula Rasa robi to nieco inaczej niż ogół artystów sięgających po repertuar poety. Przy pomocy własnych, często mrocznych, agresywnych wręcz kompozycji stara się reinterpretować znane już dzieła. Ortodoksyjni fani E. Stachury, przyzwyczajeni do tradycyjnej poezji śpiewanej, mogą mieć chwilowe problemy z aklimatyzacją, jednak proszę się nie martwić – to minie.

Jak daleko można się posunąć w interpretacji muzycznej? Jak znacząco można wpłynąć na treść i ładunek emocjonalny formą przekazu? Z twoją pomocą możemy się o tym przekonać.

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280