band.pl

zespół

Fall Behind

Fall Behind

northern hardcore, alternative

www.fallbehind.com

Grudziądz (kujawsko-pomorskie)

Ostatnie logowanie: 21 września 2006

Data rejestracji: 21 września 2006

Licznik odwiedzin: 4341

opis

Fall Behind to pięcioosobowa, emocjonalna, hardcore'owa, bomba z Grudziądza - miasta w środkowo północnej Polsce skąd wywodzi się wiele zacnych kapel jak punkowa Cela nr 3, czy Iron Maiden cover band Dziewica.

W skład FB wchodzą: Viśnia (atak werbalny i dynamiczne ruchy), Frel (prawe skrzydło, piwa), Kuba (lewe skrzydło, pomoc), Filip (obrona) i Kizer (bramka). Muzyka, którą zdecydowali się grać to jak sami to zwą Northern Hardcore
(def. z wikipedii: emocjonalny mid tempo hardcore, z metalowymi riff'ami i moshowymi zwolnieniami, których nie powstydziłby się sam Marvin Gaye... gdyby żył).
Wiosną 2006 roku nakładem Lifeline Records ukazał się ich debiutancki ośmio utworowy album pt.: "Between The Devil And The Deep Blue Sea" dostępny w na koncertach oraz w kilku internetowych distrach.
Kilka faktów z historii zespołu:
Założycielami Fall Behind byli Frel i Kizer, którzy wcześniej udzielali się w innych grudziądzkich kapelach (m. in. Faust Again, DV Gate i Perspecto). W efekcie rozpadu oraz zmian personalnych we wcześniejszych projektach postanowili utworzyć własny band, łaczący hardcore, metal oraz emocjonalne patenty w jedną całość. Po wielu zmianach personalnych obecny skład uformował się jesienią 2004 roku, gdy długowłosy przystojniak o imieniu Kuba dołącza do zespołu.
Natchnieni energią świerzaka chłopcy zabrali się za tworzenie materiału na swój debiutancki album, który został w końcu zarejestrowany we wrześniu 2005 w warszawskim studiu Serakos (pozdro!) oraz wydany przez polską wytwórnie Lifeline Records w marcu 2006 roku. Przez ten czas Fall Behind zagrało na kilku festiwalach na terenie Polski oraz dali niezliczoną ilość pojedynczych koncertów u boku takich zagranicznych gwiazd jak: Deadlock, Undying, No More Fear, The Idoru, Breakwar, Blue Monday, Go It Alone czy polskich scenowych wyjadaczy: Sunrise, No Heaven Awaits Us, Faust Again, 13th Draft, Angelreich, In Twilights Embrace, In The House Of Brick, Searching For Calm.
Obecnie chłopcy czekają na jesień, kiedy znowu się spotkają i zaczną koncertować oraz szlifować utwory na nowe nagranie.

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280