band.pl

zespół

FARBA

FARBA

pop, rock

www.zespolfarba.com

605-918-386

Gdynia (pomorskie)

Ostatnie logowanie: 22 lipca 2011

Data rejestracji: 22 lipca 2011

Licznik odwiedzin: 1419

opis

FARBA rozpoczęła swoją muzyczną działalność w Gdyni w 2000 roku.
Wielką uwagę przykuwa żywiołowa i pełna energii wokalistka zespołu, Joanna Kozak, która w 2000r. została laureatką jednej z edycji „Szansy na Sukces” TVP2 – wygrała piosenką Izabeli Trojanowskiej "Tyle samo prawd, ile kłamstw". W 2001 roku, po niespełna roku współpracy FARBA przeszła pomyślnie eliminacje do 38 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w kategorii Debiuty. Zagrali w gronie 9 finalistów jeden z pierwszych stworzonych przez siebie utworów, pod tytułem "Czy nigdy więcej" (Nigdy więcej).
Występ ten zaowocował wydaniem debiutanckiego albumu Farby pod tytułem "Muszę krzyczeć !", który ukazał nakładem firmy Sony Music Polska w 2003 roku.
Wielkim sukcesem okazał się być singiel promujący płytę, utwór "Chcę tu zostać" , który stał się przebojem w większości rozgłośniach radiowych i gościł na 1 miejscu wielu list przebojów. Ta właśnie piosenka promowała również film Jerzego Gruzy pt. "Yyrek, kosmiczna nominacja" i do dziś jest wizytówką zespołu Farba, obok również innych znanych numerów z tej płyty jak „Zagubiony książę” czy utwór „Nie warte nic”.

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280