band.pl

zespół

Feekcja

Feekcja

rock, grunge, rock'n'roll

www.feekcja.prv.pl

507284762

Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)

Ostatnie logowanie: 26 listopada 2008

Data rejestracji: 29 listopada 2006

Licznik odwiedzin: 3224

opis

Historia zespołu zaczyna się w momencie, kiedy Dawid Gramens uświadamia sobie, że w jego sąsiedztwie mieszka basista Andrzej Haraśny. Dochodzi do pierwszej wspólnej próby, na której oprócz wyżej wymienionej dwójki, stawia się jeszcze długoletni współpracownik i kumpel Dawida – Jarek Musiał. Dnia 29 marca 2006 (na drugiej wspólnej próbie) formuje się Feekcja.

2006

Początki jak u większości kapel były trudne, ale w końcu chłopakom udało się wypracować własny materiał wspomagany coverami grupy Queen. W tamtym okresie powstały takie utwory jak: „Nienawidzisz mnie”, „Livin’ Dead”, „Na skrzydłach” czy „Sunday Dress Jam”. Zespół opracował i włączył też do swojego repertuaru wcześniejsze kompozycje Jarka i Dawida: „You” i „Are You Blind”. Niestety los zespołu nie oszczędzał i na samym początku trzeba było zrobić przerwę. Problemy zdrowotne Andrzeja na chwilę zatrzymały rozwój Feekcji. Zaraz po tym jak „Hary” doszedł do siebie, grupa wznowiła próby i 17 sierpnia 2006 pierwszy raz pokazała się światu. Debiut nastąpił na deskach tomasowskiego MOKu. Ważnym koncertem, po którym grupa znalazła się pierwszy raz w mediach, był występ 25 sierpnia na tomasowskiej Muszli Koncertowej. Jesienią repertuar grupy poszerzyły kawałki takie jak: „Listopad”, „Voodoo Island”, „Nie uciekam”, „Aleje” i „Gypsy Woman”. 10 grudnia 2006 grupa otrzymała wyróżnienie na Przeglądzie Złote Struny w Piotrkowie Trybunalskim i jako nagrodę dostała możliwość nagrania 3 kawałkowego demka.

2007

"Rock" 2007 grupa zaczęła od koncertu na WOŚPie (którego zapis stanowił pierwszy oficjalny bootleg). Później było kilka koncertów w tomasowskim klubie „Świetlica”, koncerty w Piotrkowie, Opocznie i Łodzi. W marcu grupa zarejestrowała dwa demka (tzw. „setki”). Na pierwszym nagranym w łódzkim studio Sonar znalazły się: „You”, „Na skrzydłach” i „Nie uciekam”, na drugie powstałe w piotrkowskim MOKu weszły: „Listopad”, „Are You Blind” i „Voodoo Island”.

W maju 2007 Feekcja mogła zagrać dla szerszego audytorium w ramach Juwenaliów AŚ w Piotrkowie. Grupa tego wieczoru wychodziła na scenę amfiteatru dwukrotnie: o 17 i o 20, tuż przed Happysad. Kolejnym skromnym sukcesem było zajęcie drugiego miejsca na JAF w Lublinie. W jury zasiadał m.in. Wojtek Pilichowski, więc basista Andrzej (zdający tego dnia rano maturę) miał się na baczności:).

W maju i czerwcu kapela zagrała w tomasowskiej Galerii Arkady, a pod koniec czerwca na Dniach Tomaszowa. Do tego czasu w składzie tzw. setlisty Feekcji pojawiły się następujące utwory: „Johnny”, „Saturday Story” oraz „Freedom”. Stałym elementem koncertów stał się także cover grupy Queen – „Tie Your Mother Down”.

Największym chyba osiągnięciem grupy było zakwalifikowanie się i występ na Tyskim Festiwalu im. Ryśka Riedla 28 lipca 2007. Kolejnym ważnym koncertem był występ na zlocie ZHP w Kielcach, gdzie Feekcja zagrała dla liczącej około dwóch tysięcy publiczności.

W wakacje repertuar grupy uzupełniły trzy kolejne autorskie kompozycje: „Irish Man”, utwór o roboczej nazwie „Głodny” oraz ballada „Czuję, że jestem”. Lato grupa zakończyła koncertem w łódzkim klubie Cape Horn, który był także ostatnim koncertem z Feekcją dla „Harego”. Andrzej rozpoczął studia i na wspólne granie zaczęło brakować czasu. Jesienią Jarek i Dawid zasilili jeszcze utworzony przez Eligiusza Lasotę zespół, by pobluesować trochę w tomasowskich Arkadach.

W czasie, kiedy zespół zwolnił tempo koncertów, Musiał i Gramens skupili się na komponowaniu nowych utworów i znalezieniu następcy Haraśnego. Najodpowiedniejszą na to miejsce wydawała się osoba będąca od początku bardzo blisko zespołu, znająca realia i materiał Feekcji – Jarek „Kuzyn” Zientara.

2008

Debiut nowego składu nastąpił 13 stycznia 2008 na koncercie w ramach tomaszowskiego finału WOŚP. Atmosfera w zespole uległa jednak znacznemu pogorszeniu. Wszystko stanęło w miejscu i potrzebne były zmiany. I tak w marcu 2008 zespół uzupełniły dwie nowe osoby - perkusista Przemysław Gnatek oraz gitarzysta Marcin Grzelka.

MP3
zdjęcia
  • d23ec647937e6baf6008c09a9475ce61.JPG
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280