band.pl

zespół

Fri stejdż bend

Fri stejdż bend

punk,funk,alternatieff,rock

www.myspace.com/fristejdzbend

514187778

Suwałki (podlaskie)

Ostatnie logowanie: 28 kwietnia 2009

Data rejestracji: 28 kwietnia 2009

Licznik odwiedzin: 2116

opis

Fri Stejdż Bend złożył się w roku 2005 z okazji rocznicy śmierci Jimmiego Hendrixa.
Lider zespołu Strunka, skrzyknął kilku muzykantów w celu przygotowania materiału na koncert, chodziło o kilka kawałków, z początku coverów samego Hendrixa.
Po kilku próbach zespół miał już gotowe numery… nazwa Fri Stejdż bend przypadkowo została zespołowi przypisana podczas tworzenia plakatu na w/w koncert rocznicowy. Łysy i Strunka robiąc plakat po prostu wpisali na niego taką nazwę i pomyśleli że zespół jakiś się znajdzie… ostatecznie nazwa zaczęła się zespołowi podobać i nie dość że pod nią zagrał to przyjął ją z otwartymi rękami jako bardzo pasującą do charakteru zespołu, albowiem niezależnie jaką ilość materiału zespół miał przygotowaną był on w stanie „na wolno” grać baardzo długo a i bardzo treściwie.
Do dziś kilkukrotnie zmieniał się sklład ale trzon pozostaje bez zmian, autorskie numery wciąż śpiewa swym dziwnym stylem Fikou, mocne uderzenie perkusji uskutecznia Mikis, Solową gitarką włada Strunka. Basistów było czterech, w kolejności Misiek, Kopernik, Terror i obecnie grający Lipek. Przez większą część istnienia zespołu na drugiej gitarze grał Czupa, dziś w zespole Mamroty razem z Kozuem który wielokrotnie zastępował Mikisa na próbach i koncertach, był częstym gościem na próbach i znał repertuar nie gorzej niż sam trzon zespołu.

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280