band.pl

zespół

Gates of Midian

Gates of Midian

metal, alternatywa, metalcore,

www.facebook.com/GatesOfMidian

503973568

Grybów (małopolskie)

Ostatnie logowanie: 09 września 2013

Data rejestracji: 09 września 2013

Licznik odwiedzin: 1486

opis

Geneza nazwy:

Nasza nazwa jest bardzo plastycznym tworem i można ją interpretować na wszelakie sposoby.
Przede wszystkim nie chcieliśmy skupiać się na jednym zagadnieniu tylko pisać to co chcemy w danej chwili. Jednym z takich przykładów może być wytłumaczenie że Midian to zarówno miasto jak i plemię o tej samej nazwie wokół którego skupia się mnóstwo kontrowersji.

Po pierwsze trzeba podkreślić że mowa o nim jest zawarta zarówno w Koranie jak i Biblii. Midian jest tutaj przede wszystkim symbolem czegoś o czym nie lubi się mówić bądź nie porusza się tych tematów zbyt często. Nie chodzi nam tu oczywiście o kwestie wyśmiania jakichkolwiek religii lecz prostych zjawisk wziętych z dzisiejszego świata. Brama ma mnóstwo ukrytych znaczeń. Na przykład najprostszym jest wejście w jakieś miejsce. Interpretując wcześniejsze wyrażenie Midianu wnioski nasuwają się same. Otwieramy oczy światu na tak zwane tematy tabu których nikt nie chce poruszać. Całkowicie odwrotną symboliką bramy może być po prostu zablokowana droga - gdzieś gdzie nie można się dostać. Midian pomimo swojego kontrowersyjnego jak na Biblijne standardy stylu życia i sposobie utrzymywania się w bogactwie (grabieże) byli bardzo ambitnym plemieniem. W tym wypadku można byłby to zinterpretować jako marzenia nie do osiągnięcia co też jest bardzo ciekawym tematem do poruszenia.

Liczymy przede wszystkim na wyobraźnie słuchacza. Każdy interpretuje nazwę jak chce. Niewątpliwie ważnym atutem nazwy musi być jej brzmienie. My jednogłośnie nazwę 'Gates of Midian' uznaliśmy jako naprawdę niezłą.

Członkowie:
Karol Radzik (Joke) - vocal
Mirek Śliwa(Twoja Stara) - bass
Tomek Liszka (Pain) - lead guitar
Kamil Mazurczak (Knut) - drums

Historia:

Zespół powstał w październiku 2012 roku kiedy to Joke, Mirek, Knut oraz ówczesny gitarzysta zwerbowali do siebie Pain'a. Niestety tamten gitarzysta opuścił skład i obecnie zespół działa bez gitary rytmicznej (którą poszukuje)

http://www.youtube.com/channel/UCZidEUJKuCvilRi...ture=watch

zdjęcia
  • aa9e4c49cfd21ef0dffecb5effb77d00.JPG
  • 03a31ff0882a8417574e446a2f8d88ae.JPG
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280