band.pl

zespół

Goddess of Sin

Goddess of Sin

metal, thrash, heavy

www.goddessofsin.com

504074941

Rybnik (śląskie)

Ostatnie logowanie: 17 marca 2011

Data rejestracji: 29 kwietnia 2007

Licznik odwiedzin: 2429

opis

2001
ŁUKASZ BIZOŃ (gitara prowadząca) i ZBIGNIEW BIZOŃ (gitara basowa) zakładają wspólny projekt muzyczny z zamiarem grania standardów rocka. W lipcu do zespołu dołącza MARCIN „EVENINGER” WIECZOREK (wokal i gitara rytmiczna), który szybko staje się liderem grupy. Formacja zmienia styl na metal i przyjmuje roboczą nazwę ARTERY.
We wrześniu do zespołu zostaje zwerbowany SEBASTIAN POJDA (perkusista) i w tym samym miesiącu ARTERY dają pierwszy koncert w Radlinie. W październiku zespół gra jeszcze dwa koncerty, po czym z grupy zostaje usunięty SEBASTIAN POJDA, zaś formacja ARTERY oficjalnie przestaje istnieć.

2002
W sierpniu 2002r. do zespołu zostaje przyjęty nowy perkusista – OLAF KOCZY. W ten sposób krystalizuje się pierwszy stały skład formacji. Grupa przyjmuje ostateczną nazwę GODDESS OF SIN i rozpoczyna przygotowania do powrotu na scenę.

2003
12 stycznia grupa daje pierwszy koncert pod nową nazwą na rynku w Cieszynie podczas XI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, rozpoczynając tym samym mini trasę koncertową „Demo Tour ‘03” obejmującą 16 występów na terenie Śląska.
W marcu GODDESS OF SIN nagrywa demo „Nosferatu” z czterema utworami swojego autorstwa, które jednak nie zostaje udostępnione szerszej publiczności z powodu niezadowalającej jakości nagrania. Mimo to zostaje zaprezentowane w RADIO VANESSA w audycji „Alternativ Rock’n’roll” oraz internetowym radiu ANA RADIO, gdzie kompozycja „Bramy Piekieł” trafia na listę przebojów i utrzymuję się w pierwszej trójce znajdujących się tam piosenek przez dwa kolejne lata.
Zespół stale koncertuje i zdobywa nowych fanów na terenie całego kraju. Występuje, między innymi, na pierwszej edycji festiwalu Magia Rocka w Lyskach u boku grupy CLOSTERKELLER.

2004
W lutym, w ramach przerwy międzykoncertowej, kapela wchodzi do KAT RECORDING STUDIO i pod okiem realizatora RAFAŁA KOSSAKOWSKIEGO i PIOTRA LUCZYKA z formacji KAT rejestruje sześć autorskich kompozycji. Album, który otrzymuje nazwę „Droga do Piekła”, zostaje wydany nakładem własnym.
Kilka miesięcy później GODDESS OF SIN nawiązuje współpracę z menadżerem ANNĄ CIEŚLIK i nadal koncertuje w ramach drugiej trasy – „Preludium to Hell 2004/2005” – w tym na drugiej edycji Magii Rocka, wraz z legendą polskiego rocka - TSA.

2005
Rok 2005 okazuje się burzliwy dla GODDESS OF SIN. W efekcie z zespołu usunięty zostaje OLAF KOCZY, a na jego miejsce grupa werbuje PIOTRA TKOCZA, który jednak po trzech miesiącach odchodzi z zamiarem założenia własnego projektu. Mimo to formacja gra jeszcze dwa ostatnie koncerty trasy, w tym na Festiwalu Najdłuższym w Poznaniu, gdzie do zastąpienia perkusji używa automatu.
W październiku zespół zostaje zmuszony do zawieszenia na pewien czas działalności koncertowej, co jest spowodowane powołaniem do wojska ZBIGNIEWA BIZONIA.

2006
W maju 2006 ZBIGNIEW BIZOŃ wraca w szeregi GODDESS OF SIN, zaś w grupie następuje reorganizacja. MARCIN „EVENINGER” WIECZOREK rezygnuje z funkcji gitarzysty rytmicznego, postanawiając skupić się na wokalu, a na jego miejsce, jako drugi gitarzysta, wchodzi KRZYSZTOF CAŁKA, jeden z pierwszych fanów zespołu, z którym w październiku formacja wchodzi do STUDIA 78 w Knurowie i nagrywa trzy nowe utwory jako promo cd „Creaking Stairs”. Realizatorem ponownie zostaje RAFAŁ KOSSAKOWSKI, a partie perkusji nagrywa „wypożyczony” od zaznajomionej kapeli TOMASZ KUBIAK.
Miesiąc później do zespołu wraca PIOTR TKOCZ, dzięki czemu GODDESS OF SIN znów staje się kompletny. Ścieżki perkusji na nowej płycie zostają nagrane raz jeszcze, tym razem przez PIOTRA TKOCZA, odżywają także nieco już zakurzone plany koncertowe.

2007
Mimo dobrego początku roku, zespół decyduje się na zawieszenie działalności na czas nieokreślony. Członkowie formacji postanawiają poświęcić się solowym projektom.

MP3
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280