band.pl

zespół

Hegemony

Hegemony

gothic progressive rock, progressive metal, female vocals

www.hegemonyofficial.pl

Zabrze (śląskie)

Ostatnie logowanie: 09 stycznia 2015

Data rejestracji: 09 stycznia 2015

Licznik odwiedzin: 1888

opis

Zespół powstał w czerwcu 2012 z inicjatywy Wojtka Muchowicza - w zamierzeniu miał wykonywać muzykę z pogranicza metalu i rocka, łączącą różne elementy progresji. Na pierwszej próbie, która odbyła się w niedzielę 1 lipca, zagrany został pierwszy utwór bandu - Metanoia oraz covery Opeth i Dream Theater. Od sierpnia wraz z założycielami Valyen Songbird, Bartkiem i Wojtkiem gra Maciek 'Graveborn' Borecki, a w październiku skład uzupełnił Piotrek [ex-Anamnezis]. W styczniu 2013 kapelę opuszcza Bartek, a na jego miejsce wskakuje Arthur Muscovite [ex-Ishtar Gate]. Próby odbywają się w Zabrzu.

Czerwiec 2013r. to przełomowy czas dla zespołu - trwa rejestracja pierwszego EP, a 9 VI w Rybnickim Kulturalnym Clubie odbył się debiut bandu na scenie. Na jesień zespół dał kilka koncertów w okolicznych miastach, a na Boże Narodzenie wydał wspomniane wcześniej pierwsze EP - 'Awakening'.

Zespół opuścił Piotrek Golis; po kilkomiesięcznych poszukiwaniach zastąpił go Olek Pawluczenko. Niestety, nasze drogi musiały się rozejść.

Obecnym gitarzystą prowadzącym jest Mateusz Głombica


Obecny skład:
Kompozycja/gitara rytmiczna - Wojciech Muchowicz
Vocal - Valyen Songbird
Gitara prowadząca - Mateusz Głombica
Perkusja - Maciej Borecki
Bas - Arthur Muscovite

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280