band.pl

zespół

HellwooD

HellwooD

metal, punk, hardcore

www.facebook.com/Hellwoodband

516151714 - Grzelu 796785766 - Henio

Łódź (łódzkie)

Ostatnie logowanie: 08 lipca 2014

Data rejestracji: 11 czerwca 2013

Licznik odwiedzin: 1545

opis

Początki HellwooD sięgają początku września 2012 roku, kiedy Grzelu postanowił założyć nową kapelą. Wszystko zaczęło się bardzo szybko i równie szybko się skończyło. Pojawił się skład, zostało zagranych kilka prób i… niestety kilka problemów osobistych pokrzyżowało te plany i założenie nowego zespołu zeszło na drugi plan.

Trzy miesiące później, 10 grudnia 2012, łódzka metal coreowa kapela Bodies In The Carpet ogłosiła zakończenie swojej działalności. W tym też składzie wokalnie udzielał się Michał “Henio” Hajne… Powrót do pomysłu Grzelowi udało się wcielić dopiero w na początku stycznia 2013 roku. Wykruszyli się jednak poprzedni ludzie z pierwotnego składu i tak rozpoczęto kompletowanie nowego składu, szukania nowych ludzi, którzy z tą samą pasją podeszliby do tworzenia i grania ciężkiej muzyki.

Henio po rozpadzie swojej macierzystej kapeli odwiesił mikrofon i wygar strun głosowych “na kolek”, zaś Grzelu musiał znaleźć gitarzystę, perkusistę i właśnie wokalistę. Zgłosił się do Heńka, który bez zająknięcia przyjął propozycję dołączenia do kapeli, jak się później okazało Panowie świetnie zaczęli się dogadywać w kwestii ciężkiej muzyki, którą się inspirują oraz jaką chcą grać.

Ponieważ ani Henio, ani Grzelu nie mieli jakiegokolwiek pomysłu na nadanie nazwy kapeli, którą zaczęli tworzyć, został rzucony przez Grzela pomysł loga i nazwy, którą stworzył na samym początku. Nazwa i logotyp HellwooD została przyjęta, a kapela oficjalnie powstała 8 stycznia 2013 roku.

Pozostało znaleźć “tylko” perkusistę oraz gitarzystę. Grzelu i Henio zaczęli dawać ogłoszenia na forach o tematyce ciężkich brzmień, dzwonić do znajomych muzyków oraz szukać w ogłoszeniach internetowych. Udało się znaleźć gitarzystę i perkusistę ale niestety w tym składzie Panowie żyli kilka miesięcy

Nowym gitarzystą oraz perkusistą zostali muzycy z łódzkiej thrash metalowej kapeli Eternal Fever. Są to odpowiednio, Bartek Kowalski oraz Adrian Jakóbczyk.

Panowie zbierają się w swojej sali prób, gdzie zaczną przygotowywać zupełnie nowe i autorskie numery na swoją pierwsza EP’kę, na której, co zostało także zdradzone w pierwszym w historii kapeli wywiadzie, pojawi się kilka gości. Jeden z nich już niestety nie żyje, a drugi żyje i ma się bardzo dobrze, pozostali zaś też żyją i mają się dobrze. Po wydaniu materiału EP, Panowie ruszą w mini trasę, aby zacząć w pełni promować swój autorski materiał.

Skład:
Michał “Henio” Hajne – vocal
Seba “Grzelu” Grzelak – bas/vocal
Bartosz “Kowal” Kowalski – gitarrra
Adrian “Vaida” Jakóbczyk – perkusja

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280