band.pl

zespół

hmon

hmon

rock, alternatywa

www.hmon.com.pl/

600104931

Strzelin / Wrocław (dolnośląskie)

Ostatnie logowanie: 13 września 2010

Data rejestracji: 13 września 2010

Licznik odwiedzin: 1874

opis

Grupa powstała w 2003 roku w Strzelinie. HMON to właściwie nikomu nie znane, trudne do zapamiętania, a dla niektórych nawet do wypowiedzenia słowo. Niektórzy na początku doszukiwali się w nazwie drugiego dna np: Ha-eM-O-eN, a to już prawie jak wirus, czy też potocznie z ang.: "ejdżmon".

Po utarciu się już poprawnej nazwy HMON jak każdy nowy twór na początku: shockował, bawił, wprawiał w zakłopotanie organizatorów eventów, wprowadzał w konsternację dziennikarzy muzycznych i generalnie dojrzewał przeżywając załamania, chwilowe rozpady, zmiany składu, miewał sukcesy i spijal gorycz porażki, ale zawsze to byl ten sam HMON. Gatunkowo jest połączeniem ciężkich gitar i melodyjnych kompozycji. Szybko zdobywali rzesze fanów i wiernych słuchaczy przez Dolny Śląsk po centralną Polskę. Prawdziwą „popularność” i rozpoznawalność zdobyli poprzez wygrany konkurs muzyczny Polskiego Radia Wrocław Muzyczna Bitwa - Covermania, gdzie z ciekawym rockowym aranżem utworu "Ostatni raz zatańczysz" z repertuaru Krzysztofa Krawczyka zdobyli serca słuchaczy na Dolnym Śląsku. HMON był finalistą i laureatem wielu przeglądów/festiwali m. in: Rockowe Ogródki.. Płock, Widzewska jesień – Łódź, Liga Rocka - Jelenia Góra, Rock Nocą Festiwal – Zielona Góra, Góra Rocka – Góra, Rock Industrial Festiwal, Rockosh Festiwal, FAMA Festiwal, zagrał sporo koncertów z wieloma artystami.

Czym jest H-formacja dzisiaj? - jest jak dobrze dotarty silnik diesla, nie pali dużo, nie bierze oleju, a dźwięki jakie przechodzą przez ich filtry generują przekaz energetyczny na kolejne płyty. Jacy będą w przyszłości?, to czas pokaże - mam nadzieję że będą niezmienni w swoim dążeniu i koncepcjach ktore będą ewoluowały wraz z nimi...

MP3
zdjęcia
  • 3a5b2ab57a0058e33e74d013d16d9791.jpg
  • ddb79a6b44e46b1d1df07efc6eb212d1.JPG
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280