band.pl

zespół

Hotel Kosmos

Hotel Kosmos

rock, alternatywa

www.myspace.com/hotelkosmos

607 509 984

Toruń (kujawsko-pomorskie)

Ostatnie logowanie: 18 października 2010

Data rejestracji: 03 marca 2007

Licznik odwiedzin: 5187

opis

Hotel Kosmos powołali do życia w 2003 roku Thomas Wegner i Rara, wówczas studenci toruńskiej polonistyki. Zespół zadebiutował na żywo w kultowym grudziądzkim klubie punkowym „U Genia”. Około 2004 roku skład uzupełnili: Blaise Lipiński na syntezatorze (początkowo jednak na urokliwym keyboardzie Yamahy) i Nicolai Kubik, który zastąpił pierwszego bębniarza Hotelu – Martina Lutora Lutomierskiego, obecnie doktora polonistyki. Tym samym zakończył się postpunkowy okres w ich twórczości, a rozpoczął bardziej eksperymentalny i niejednoznaczny. Na przełomie 2009 i 2010 roku doszło do kolejnych rotacji personalnych. Gitarę basową przejął Piotr Komosiński, zaś Maciek Grzybowski wzbogacił skład o trąbkę. Muzyka zespołu coraz wyraźniej zaczęła zmierzać w kierunku psychodelicznych transów z większym naciskiem na partie syntezatora. Niewątpliwie na jej oniryczną atmosferę duży wpływ mają również odrealnione teksty Rary. Od września 2010 roku Hotel Kosmos ponownie występuje w czteroosobowym składzie.

Rafał Skonieczny - wokal, gitara
Mikołaj Kubik - perkusja
Błażej Lipiński - klawisze, melodica
Piotr Komosiński - gitara basowa

Warunki koncertowe:
Do uzgodnienia, rozmawiamy o imprezach, z których wychodzimy bez finansowych strat. W przypadku dalszych wyjazdów powinien być nocleg w przyzwoitych warunkach.

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280