band.pl

zespół

Hyperial

Hyperial

Eclectic metal

www.hyperial.pl

604539519

Dobre Miasto (warmińsko-mazurskie)

Ostatnie logowanie: 16 stycznia 2012

Data rejestracji: 13 kwietnia 2008

Licznik odwiedzin: 2635

opis

Hyperial powstał w 2006 roku. Jest to kolektyw ludzi, z których każdy ma inne muzyczne korzenie. Muzykę Hyperial można określić mianem eklektycznego metalu, a to za sprawą łączenia różnych stylów muzycznych, a przede wszystkim wszechobecnych futurystycznych partii klawiszowych, nadających smaczku niebanalnemu brzmieniu.

W 2007 roku Hyperial rejestruje dwuutworowe demo zatytułowane "The eternal Paradise of the illusion". Po jego nagraniu zespół dochodzi do wniosku, że czas zarejestrować coś bardziej profesjonalnego, co można by pokazać szerszej publiczności. I tak Hyperial napisał nowy materiał, oparty już w mniejszej mierze na blackmetalowym klimacie, a skłaniający się ku bardziej precyzyjnym riffom.

W 2010 roku poprzez wytwórnię Psycho Records Hyperial wydaje debiutancki album zatytułowany "Sceptical Vision". Debiut spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i wieloma pozytywnymi opiniami, zarówno w serwisach internetowych, jak i prasie drukowanej.

Rok 2011 to dla kapeli przede wszystkim zmagania personalne. Zespół opuścił kolejny perkusista i przez kilka tygodni Hyperial poszukiwał zastępcy - cały czas pisząc materiał na nową produkcję.

Po uregulowaniu spraw personalnych Hyperial nadrobił zaległości i w połowie roku 2011 wszedł do studia by zarejestrować nowy materiał. Aktualnie kapela poszukuje wydawcy na album EP, a nowy, silniejszy i szybszy materiał promuje na koncertach.

zdjęcia
  • 1eb0fc47b1dff677c98d1bbb23ff6c4e.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280