band.pl

zespół

IKAR

IKAR

rock

www.myspace.com/ikarpl

Gniewkowo (kujawsko-pomorskie)

Ostatnie logowanie: 01 kwietnia 2010

Data rejestracji: 16 stycznia 2010

Licznik odwiedzin: 3061

opis

Około roku 1990 Mira i Leszek zaczęli tworzyć pierwsze utwory. Później chowali je do szuflady i wyciągali, gdy tylko zapragnęli pomarzyć, że mogliby je kiedyś wykonywać. Tak powstały między innymi "Ikar", "Lodołamacz" i "Kiedy patrzę". Kilkakrotnie kompletowali chwilowe składy, które niestety trudno było nazwać zespołami.

W roku 2002 utwory obecnego Ikara ujrzały światło dzienne na koncercie w Dworze Artusa w Toruniu. Wystąpiły tam dwa zespoły o tych samych składach, czyli "Siwi i Łysi" i "Histeryk Filip". W 2005 roku w Elblągu zagrali też jako support przed Blue Cafe.

W 2006 roku po kolejnym rozpadzie zespół zaczął ćwiczyć w składzie: Leszek Lorek, Jarek Kopeć, Robert Wojewódka, Jacek Hołowacz, Alina Chynek, Mirosława Lorek.

Wszystko zapowiadało się dobrze – próby, niewielkie koncerty, Jam Session, WOŚP itp… Pewnego dnia gitarzysta oznajmił, że wyjeżdża do Anglii. Ikar znów zamilkł i od tamtej pory był przypominany tylko w ścisłym gronie dla umilenia czasu przy ognisku. Za namową Leszka w 2009 roku zaczęli szukać nowych ludzi. Chyba się udało i w końcu powstał z tego ZESPÓŁ. Intensywnie ćwiczymy i pracujemy nad starym nie zarejestrowanym nigdy wcześniej materiałem.

Mira i Leszek, jako założyciele grupy, pragną przede wszystkim podziękować ludziom, których udało się im odnaleźć, którzy wprowadzili do Ikara swoje pomysły i pozwolili mu wznieść się na nowo!

Obecny skład zespołu tworzą:
Robert Wojewódka - perkusja
Leszek Lorek - bas, wokal (autor muzyki)
Wojciech Przybyło - gitara
Szymon "Wylany" Wylandowski - instrumenty klawiszowe
chórki:
Alina Chynek-Kosobucka
Mirosława Lorek (autorka tekstów i muzyki)

MP3
członkowie zespołu
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280