band.pl

zespół

Incarnal

Incarnal

death metal, brutal death metal, blackened death metal

www.incarnal.pl

Puławy (lubelskie)

Ostatnie logowanie: 07 grudnia 2014

Data rejestracji: 13 maja 2010

Licznik odwiedzin: 6401

opis

Incarnal jest młodym zespołem death metalowym, założonym w Puławach w 2010 roku przez byłych członków lokalnej grupy Leviathan. Krzysztof Kiecana (gitary, produkcja, kompozycje) i Karol Łapczyński (wokale, kompozycje) od początku tworzyli muzykę death metalową w oparciu o połączenie swoich upodobań i umiejętności. Pierwszym singlem, wydanym tuż po uformowaniu się grupy był utwór “Deathfront” - założeniem było zachowanie spójnej tematyki militarno-wojennej, jednak w trakcie prac nad pierwszym albumem, Incarnal postawił na drastyczną zmianę sfery lirycznej. Na wydanym w 2012 roku krążku “Where Evil Has Its Beginning” dominuje tematyka średniowiecznych, mrocznych czasów jak i ogólne rozważania filozoficzne. “WEHIB” jest pierwszym długogrającym albumem, który muzycy napisali i wyprodukowali samodzielnie w domowym studio nagraniowym, stworzonym poniekąd specjalnie do tego celu.
W dniu 31 marca 2012 wykrystalizował się pełny skład grupy i zespół rozpoczął granie prób na żywo. Do Incarnal dołączył perkusista Mikołaj Kujda oraz basista Mateusz Szymanek.
Zespół w okresie od kwietnia 2012 zagrał kilkanaście koncertów, w tym poza granicami Polski (Opava, Czechy), natomiast w lipcu 2013 roku do składu Incarnal dołączył drugi gitarzysta, Aleksander Szymański, który pełni funkcję gitarzysty prowadzącego.
Wiosną 2013 roku zespół wydał EPkę zatytułowaną „I Have Worn A Bird’s Mask”.
Od dnia 25 lipca Incarnal związany jest z niemiecką wytwórnią muzyczną Legacy Records.

kontakt: band[@]incarnal.pl

Skład:

Karol Łapczyński - wokal
Krzysztof Kiecana - gitary
Aleksander Szymański - gitary
Mikołaj Kujda - perkusja
Mateusz Szymanek - bas

filmy
zdjęcia
  • 9a7cfa7394ffbd0a26e6d804e33c5b6e.jpg
  • d60e9fc9b05d6cb3d686eececf155196.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280